| MeEdward14 a întrebat:

Hi TPU, as vrea si eu un raspuns la o intrebare, cum imi dau seama care imi este prieten adevarat

4 răspunsuri:
| Lucinca a răspuns:

Pai prieteni adevarati sunt cam asa:
-te duci la ei zilnic
-mananci la ei zilnic
-stai cu ei zilnic
-le mananci mancarea zilnic
-te besi la ei zilnic
-le faci zile amare cu un nume de baiat frumsos zilnic
-le dai buline de raceala zilnic
-faci cu ei temele zilnic
-faci baue cu ei zilnic
-te ajuti mereu cu ei zilnic
-te bati zilnic(cam de 8 ori pe zi)
-va plictisiti zilnic
-va uitati la iubiri mazgalite zilnic

si cam atatlaughing

| yinna a răspuns:

Sincer.nimeni nu ti-e prieten adevarat pana la capat. oricat de nobil sau sincer ar fi macar odata te va face pe la spate.si e proprie experienta! Si recunosc ca exista momente cand nici eu nu st acea "cea mai buna prietena" pentru ca la un moment dat ai impresia ca trebui se pui piciorul in prag si sa te faci inteleasa chiar daca uneori doare...adevarul doare!

| alaqfqafafas a răspuns:

Punel sa se arunce de pe bloc iar daca se arunca at era prieten bunhappy

| Ama06_1449 a răspuns:

Sincer grea intrebare, eu personal am multi priteni falsi si din fericire viata m-a facut sa ii diferentiez, acum stiu cine imi spunt prieteni adevarati, trebuie sa ii pui doar la incercare vei fi uimit de rezultate sau poate stiai de la inceput in cine sa ai incredere. prietenul tau te-a ajutat vreodata cu ceva? ti-ar imprumuta o haina de-a lui? Iti spune mici secreturi de ale lui? Te ajuta daca ii ceri? te iarta daca ii gresesti? aste sunt intrebari la care trebuie sa iti raspunzi. Sper sa te ajute. Mult succes!