| SunshineLove a întrebat:

Hi TPU! DAU FUNDA!happy Daca intr'un text (poezie mai exact-Zi de vara-G.Toparceanu)am verbele: stau, vine, cearta, m-am culcat, piere, a venit; tabloul descris este preponderent static sau preponderent dinamic? explicati alegerea facuta. :*

Răspuns Câştigător
| georgiana_6517 a răspuns:

Eu cred ca tabloul descris e preponderent static deoarece nu e prea multa actiune. Poezia transmite un sentiment de adormire, melancolie nu voiosie.Consider ca verbul "vine"aici nu prea ofera dinamism.

4 răspunsuri:
| georgiana_6517 a răspuns:

Multumesc !

| SunshineLove explică:

Foarte frumos georgiana =d> pentru raspunsul tau 'magnific' as putea spunehee hee...te voi rasplati cu o fundita :*

| Innocent_8478 a răspuns:

Si tu ai caiet de vacanta?laughing
cu coperta galben cu albastru?

| Innocent_8478 a răspuns:

Si tu ai caiet de vacanta?laughing