| JustLiveYourLife a întrebat:

Hi, TPU!
Voua va plac filmele romanesti (gen : Pistruiatul, BD, Nea Marin miliardar, Roscovanul, Duelul, Asta-seara dansam in familie, Supravietutorul, Buletin de bucuresti, Casatorie cu repetitie, Miss Litoral, Liceeni etc. )? Ce parere aveti despre mari actori ai romaniei ( exp : Jean Consantin, Dem Radulescu, Puiu Calinescu, Sergiu Nicolaescu, Sebastian Papaiani, Toma caragiu, Draga Olteanu Matei, George Dinica, Gheorge Visu etc. ). Eu una ma declar un fan al filmelor romanesti. Care este parerea voastra?

Răspuns Câştigător
| LoveMe a răspuns:

Da si mie imi plac filmele astealove struck
sunt de comedie si nu sunt cu prostii, gen filmele de azistraight facestraight facestraight face
imi plac filmele astea de cand eram micuta, aveam vreo 5, 6 anisori...si tin minte ca ma uitam la Liceenii; xlove struck:X:X

pur si simplu imi plac.chiar daca am 13 ani
jos palaria in fata lor!

4 răspunsuri:
| anka a răspuns:

Imi plac foarte mult. Mai putin filmele romanesti contemporane in care se foloseste un vocabular destul de colorat. Nu pot sa imi explic de ce nu se pot face fime fara injuraturi si fara femei goale. Nu cred ca spectatorul care se aseaza si el linistit sa vizioneze un film gusta doar secventele de nuditate si jargonul.

| JustLiveYourLife explică:

Va rog frumos sa ma scuzati acum am observat greselile facute : Gheorghe Dinica, Gheorghe Visu, Toma Caragiu

| aumih16 a răspuns:

Da nu toate Brigada Diverse toate Pistruiatul toate Roscovanul Cuibul Salamandrelor Explozia Comisarul Moldovan toate Buletin de Bucuresti Casatorie cu repetitie Miss Litoral Liceenii Toate Secretul lui Bachus Secretul lui Nemesis mai putin astea recente astea nu imi plac oricum am avut odata o industrie intreaga adica o duzina de filme romanesti cu actori o gramada Dem Radulescu Jean Constantin Nicu Constantin Puiu Calinescu Aristide Teica Gheorghe Dinica Toma Caragiu Toma Dimitriu Radu Beligan George Motoi Cezara Dafinescu Florin Piersic Mircea Diaconu Sebastian Papaiani Dumitru Furdui Constantin Rautchi Colea Rautu Mircea Albulescu Octavian Cotescu Amza Pellea Ion Dichiseanu Gheorghe Visu Mihai Malaimare Mihai Boghita Zephi Alsec Costel Baloiu Vistrian Roman Constantin Codrescu Peter Paulhoffer Sergiu Nicolaescu Draga Olteanu Matei Tamara Buciuceanu Margareta Paslaru Florina Cercel Aurel Giurumia Jean Lorin Florescu Dorin Dron Ferenc Bencze Reka Nagy Tatiana Iekel Juliana Szonyi Ion Besoiu Ioana Dragan Aurel Iosefini Stefan Banica Senior etc astazi mai traiesc printre noi doar Florin Piersic Ion Dichiseanu sau Constantin Codrescu dintre actori iar dintre actrite Tamara Buciuceanu si Draga Olteanu Matei si cam atat e putin cat mai avem dar daca nu am stiut sa ii pretuim la timp i-am pierdut din pacate si acum ii plangem regretam ca asa este si in viata ce nu apuci la timp numai apuci niciodata

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da