| Pompilie a întrebat:

Iaca copii am si eu o nedumerire.
Ce inseamna emolîi astia de toti vorbiti ca cat de terminati sunt?

Răspuns Câştigător
| LisaJulie a răspuns:

Emo înseamnă cineva care se imbraca în negru se vopsește, asculta rock și metal și adopta un stil rebel

3 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

"emolii" de care zici tu nu exista ca si curent, cred ca denumirea este promovata de ceva ascultatori de manele, dar este una gresita voit
cred ca referinta este facuta la persoanele EMO, am dreptate?

| dullcat a răspuns:

Terminata e limba romana, aici in intrebare.

| NeaDan a răspuns:

Salut, Emolai este o denumire data in general baietlor (dar se poate si fetelor dar mai rar) ce se imbraca emo sau rock cu un par lung si o atitudine chill deseori neintelesi si considerati ciudati.