| JustMe6378962 a întrebat:

Ieri am pus un tricou la uscat pe calorifer si, curios, s-a luat putina rugina si nu stiu cum sa o scot. Am spalat-o de mi s-au uscat mainile mie. Si nimic. Stiti voi cu ce se scoate rugina de pe haine? (fara raspunsuri ironice, era tricoul meu preferat).

3 răspunsuri:
| simonamaria a răspuns:

Pai incearca cu Vanish.de obicei scoate rugina.

| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Frecatul a fost o greseala.Incearca sa pui putin,,vanish,,pe pete,putin umezit,impatureste si lasa cam o ora,apoi spala usor, cu apa calduta, fara sa freci prea tare. Daca nu a disparut complet, dar da semne, repeta operatia de 2-3 ori.

| Mihaela1964 a răspuns:

Iese cu zeama de lamaie incalzita putin, in care inmoi partea patata a tricoului.