| Anonimăă_8652 a întrebat:

Îmi dați niște programe de pozat desktopul?
Fundă happy

Răspuns Câştigător
| whatevernvm a răspuns:

Nu iti trebuie un program sa il pozezi.
Daca vrei sa il pozezi, atunci cand doresti apesi tasta PrtSC( deasupra butnonului delete al tastaturii este insert iar deasupra lu insert PrtSc).
Dupa ce ai apasat intrii in Paint, dai sus la "edit" si dai paste. Iti va aparea poza, dai "file" si apoi"save as", o salvezi si gata.
Cel mai bine e sa deschizi paint-ul imediat dupa ce ai apasat butonul pentru poza.

Baftahappy

3 răspunsuri:
| Psihiatra a răspuns:

Nu iti ptrebuie programe. apesi "print screen" apoi intri pe paint si apesi "ctrl" si "v" in acelasi timp

| Andrei233 a răspuns:

Vezi ca ai pe tastatura un butonas pe care scrie 'Prins Screen', apesi pe el, iar dupa ii dai Save in Paint happy

| Bubuu a răspuns:

Nu trebuie. Apesi pe prtscrl/sysrq ...se afla pe tastatura sus in dreapta [la tastatura mea].Pe urma deschizi paintul si dai click ctrl+v in acelasi timp big grin.Dai X si dai save tongue.