| pisiiiiii a întrebat:

Imi dati si mie niste citate dragute? funda :3

3 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| DenisaBun a răspuns:

"Iubirea este arhitectul universului."

"Dragostea arata omului cum ar trebui sa fie."

"Muzica exprima tot ceea ce nu poate fi exprimat in cuvinte, dar pe care nu poti pastra linistea.

"Nici un lucru important nu a fost vreodata realizat fara pasiune."

fundă? happy

| devilmaycry4 a răspuns:

In iubire, totul se schimba, toate devin insemnate: dintr-un nimic se naste un colos. (Tudor Arghezi)

Iadul este un loc, un timp, o stare a constiintei, in care nu este nici un fel de dragoste. - Richard Bach

Dragostea ii face pe oameni sa se simta egali. (F. Dostoievski)

Dragostea marcheaza triumful imaginatiei asupra inteligentei.

Dragostea este spatiul si timpul masurate cu inima. (Marcel Proust)

Dragostea adevarata este o limba pe care surzii o pot auzi si orbii o pot vedea.

Poti sa mai cauti cateva aici: http://www.sugubat.ro/citate/citate-despre-iubire