| alexalex_4797 a întrebat:

Imi este foarte lene sa invat.Adica zic ca ma apuc sa invat si cand este sa invat numai invat mie foarte lene. ce pot face?(am 16ani)

Răspuns Câştigător
| justme_7314 a răspuns:

Iti place sa fi mai prejos decat colegii tai?

8 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Si pe mine ma mai apuca cateodata lenea asta dar imi zic ca trebuie sa pun mana sa invat daca vreau sa reusesc ceva in viata astahee hee
Functioneazabig grin

| Luori a răspuns:

Sa iti faci un program si sa te tii de el straight face asta daca,

chiar vrei sa inveti straight face

Intr`o camera unde este liniste, fara tv sau pc deschis laughing

Aici nu cred ca este vorba despre lene ci despre tine.

Pana la urma inveti pentru binele tau 8=|

| andreea7520 a răspuns:

Mi tu big grin si eu tot asa sunt. nu stiu ce sfaturi sa-ti dau, astept si eu big grin
vorba aia: e grele si e multe laughing

| Denisse_8813 a răspuns:

Ce raspuns ai vrea sa primesti?
Cred ca factorul care determina aceasta "lene" imensa pentru invatat este mai mult ca sigur calculatorul.
Ce sa faci? Ia incerca sa scoti cablul de la internet si sa vezi cat timp poti rezista fara? Daca intr-adevar reusesti fara internet incearca sa iei o carte in mana ci nu sa cauti alte preocupari precum tv, fotbal, telefon etc. happy

| justme_7314 a răspuns:

Pfff. de unde atata lene? lasa lenea si nu mai pierde timpul aiurea pune-te pe invatat ca dupa aia e mai greu. te obisnuiesti asa.

fi mai ambitios!

| warwara a răspuns:

Trebuie sa ai vointa happy. nu e placut sa inveti, dar este necesar. incearca sa iti creezi un ambient placut invatarii si sa nu te mai gandesti ca iti este lene happy. nici eu nu am chef uneori sa invat, si mai ales in sesiune, dar sunt anumite lucruri care ma motiveaza, de genul notelor, bursa, si timpul liber pe care mi-l doresc. stiu ca cu cat termin mai repede de invatat, imi ramane mai mult timp liber pentru alte activitati happy

| alexalex_4797 explică:

Denisuca nu prea sunt cu netu, mai mult la un meci de fotbal altcevalaughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si mie mi se intampla la fel si am cele mai proaste note din clasa incepand de la 1