| SmartLier a întrebat:

Imi explicati ca rog cum se face asta?
https://www.facebook.com/....../photo.php

3 răspunsuri:
| FreakyChucky a răspuns:

Pai ce e asa greu?
-iti prinzi parul in varful capului cu elastic gros
-dupa aia il faci gen "palmier" dar sa fie par pe toate partile
-apoi il prinzi cu un elastic subtire sa nu se observe
-si infasori parul ramas pe langa coc
[dupa ce il infasori il prinzi cu o agrafa]

| Danii16 a răspuns:

Iti trebuie acel elastic mai mare.
Il pui peste un alt elastic cu, care tu deja ai parul prins
Faci in asa fel incat parul sa fie intins uniform ca in imaginea nr 3, iar apoi prinzi cu alt elastic (elasticul acela mare ramane acolo sub )
Iar suvitele care iti raman le infasor cu al n-spelea elastic laughing sau le fixezi cu agrafe.

| D3FECT3D a răspuns:

Ummm nu stiu daca o sa intelegi.
1, 2,3. iti prinizi parul intr-o coada nu neaparat cu un elastic la fel de gros. Sa o prinzi destul de sus... Dupa care daca ti-ai prins parul sus, parul tau va astupa primul elastic uniform.
4.5.6.Dupa ce ai mai facut cateva retusuri ( niste suvite care nu stateau la locul lor ) cu un elastic transparent faci un coc dar asa incat sa aiba volum. suvitele care raman le prinzi in jurul cocului format pentru a astupa al 2-lea elastic... GATA big grin
=> I foarteeee simpluuu happyhappyhappy Daca ai inteles, funda? big grin