| ToTheLight a întrebat:

Imi place de o fata dar ei nu ii place de mine.
Acum ceva timp m-a atras o anumita fata Andra care era cea mai buna prietena a unei colege de clasa ( eu sunt a 10 a iar ea a 9 a ).Imi cam placea de ea de atunci desi nu o cunosteam...imi placea in primul rand cum arata, e foarte frumoasa.Acum o saptamana am fost intr-o excursie de 3 zile si a mers si ea(cu acea colega de clasa), a fost un grup de 12 prieteni care ne-am inteles foarte bine iar de atunci cred ca m-am indragostit de aceasta Andra.Marti seara i-am zis ca imi place de ea si am invitat-o la un suc dar ea a zis ca mi-am ales un moment prost deoarece ii place de cineva.Parca pe zi ce trece imi place tot mai mult de ea dar de marti seara in fiecare zi sunt "naspa",am inceput sa nu mai zambesc ca inainte, eram o persoana foarte vesela dar m-a afectat cred eu foarte mult faptul ca ei ii place de altcineva.Chiar imi place de ea si nu stiu ce sa mai fac, ma gandesc la ea in absolut orice moment al zilei.Ei ii place de acel baiat dar nu sunt impreuna...nu stiu daca i-a spus si a refuzat-o sau nu i-a spus, nu am indraznit sa o intreb.Ar trebui sa astept? Si poate prin iulie sa o invit iar la un film sau ceva de genul? Dar daca cei doi o sa fie impreuna iar eu o sa fiu probabil si mai afectat? Nu stiu ce sa fac, help sad

2 răspunsuri:
| Alicia98 a răspuns:

Gaseste alta fata tongue
Bafta!

| ToTheLight explică:

Nu pot...sunt genul de baiat timid care se indragosteste rar dar se indragosteste lulea.Nu pot sa fiu impreuna cu cineva daca pur si simplu nu simt nimic pentru ea, sunt multe fete frumoase in liceu dar niciuna nu ma atrage.Ea are ceva special