| subcarpatii a întrebat:

Imi place de o fata, dar nu stiu cum sa intru in vorba cu ea.Cum sa o abordez? In fiecare dimineata, in drum spre scoala trec pe langa ea insa niciodata nu am incercat sa o salut. Ne cunoastem numai din priviri. Ea este a9a iar eu a 11a. Ce ar trebui sa fac?

1 răspuns:
| Wă_Larii_1996 a răspuns:

In primul rand, zambeste-i.
Nu trebuie sa ai emotii, pur si simplu sa o saluti. Daca iti este chiar atat de rusine fata in fata poti sa ii scrii pe retele de socializare sau sa ii trimiti un mesaj(daca ai numarul ei de telefon), dar cel mai ok e fata-n fata, va aprecia mai mult. De la un simplu salut veti devia la alte subiecte si cine stie, poate sentimentul va fi reciproc. Bafta :*!