| AnOnImUl321123 a întrebat:

Imi place de o fata mai mare ca mine cu un an (are 18 ani) deseori mai povesteam si asa si dupa ore pana venea autobuzul, chiar si in el, povesteam orice ne trecea in cap. Acuma..de vreo saptamana, vorbim tot mai putin (fata-n-fata) mai vorbim si pe facebook dar nu e tot una pentru mine. Ce sa ii zic ca sa accepte sa iesim la o plimbare/suc (asa ca prima intalnire). As vrea sa iesim in weekend-ul acesta dar nu am nr ei, putem vorbi doar prin facebook. Ce sa ii zic? Sunt putin timid cand vorbesc cu ea (fata-n-fata sau chiar si pe facebook) nu prea stiu ce sa ii spun..scot tot tampenii pe gura :/ (nu injuraturi, doar ca ma balbai cand sunt prin preajma ei). Ma puteti ajuta cu niste sfaturi urile va rog?
Multumesc frumos happy
Funda! big grin

3 răspunsuri:
| Bianca1001Bia a răspuns:

Propune-i sa iesiti la o plimbare, iar daca plimbarea iese bine ( pe monent o poti invita si la un suc) sau daca merge bine iar ii poti cere numarul ei, incearca ia-ti inima in dinti, nu astepta sa ti-o fure altu, bafta ai grija de tine

| corbulalbrosu a răspuns:

Propune-i sa iesiti impreuna, sa te insoteasca in plimbarea ta zilnica (chiar daca nu este adevarat) pe jos sau daca are/aveti cu bicicletele, rolele etc. In acest mod ai sa poti comunica cu ea simplu si eficient fara retinere.

| MskDesign a răspuns:

Fii tu insuti si respira regulat.Te agiti un pic cam degeaba si cred ca ar trebui sa te gandesti ca toti am trecut prin asta inaintea ta.Invit-o pur si simplu la o plimbare si un suc pentru inceput, caci nu cred ca este chiar asa de greu