| dadaaaaa a întrebat:

Imi place de un baiat din cls I-a. Cand eram mici ne placeam reciproc dar eu nu stiam ca lui ii place de mine si nici el nu stia ca imi place de el.In cls a Va eu m`am mutat la alta scoala iar apoi a inceput sa`mi spuna ca ma iubea si ce bine a fost cand ne vedeam toata ziua ( acum sunt cls a VII-a). Asta vara tot venea in parc unde stateam eu cu prietenii mei si am inteles ca are o prietena de care mie nu imi spunea cand vorbeam pe mess. Mie inca mai imi place de el. Acum 2 saptamani a fost ziua lui si m`a invitat si pe mine, eram chiar surprinsa pentru ca noi nu ne invitam la zilele noastre dar nu am putut merge, apoi a gasit motiv sa merg la el sa ii fac ceva la calculator si iar nu am mai ajuns, si ieri m`a invitat la pescuit (stau la sat). Oare inca ma mai place? Si mai inca ceva, am vazut intr-o zi o poza la el la avatar cu o fata, oare o fi prietena lui? thinking Am aflat de la o vecina de a lui cum o cheama si cica chiar ar avea prietena. CE SA CRED?

Răspuns Câştigător
| Berta a răspuns:

In primul rand, baiatul este cel care face primul pas, iar din cate ai scris, te-a invitat la ziua lui, la pescuit, probabil s-a "informat" unde iti petreci tu timpul cu prietenii etc. Acum important este sa accepti invitatiile lui (din punctul meu de vedere el inca te place). In al 2lea rand fata de la avatar putea fi oricine nu neaparat o iubita, iar vecina aceea poate te-a mintit, cine stie. Vorbeste cu el cat mai ai timp deoarece baietilor nu le place sa astepte si vorbeste cat mai lejer cu el.

4 răspunsuri:
| Mwhahahaa a răspuns:

Discuta cu el.Intreaba-l ce era cu poza aia la avatar, si de ce iti face "ochi dulci" daca are prietena.[in caz ca are]. ca asa se observa din cate ne'ai spus tu aici.thinking

| dadaaaaa explică:

Am acceptat invitatie la plimbare si am vorbit cu el mai multe.Am aflat ca nu mai are prietena. Dar inca nu sunt cu el straight face mz fetele love struck

| ra7ul a răspuns:

Poi daca de atatea ori tot o incercat sa te faca sa va intalniti inca ii mai place de tine de tipa nu stiu ce sa zic s-ar putea sa fie doar ceva asa sau s-ar putea sa te verifice intr'un altfel de mod. Bafta in orice decizie iei!

| Berta a răspuns:

Ce-ai facut pana la urma?