| VladRO a întrebat:

Imi place foarte mult de o fata, pe care o cunosc din clasa I, acum, incepe scoala, cum ar trebui sa ma port cu ea, ca sa isi dea seama ca imi place de ea? Acum poate ma credeti prost ca am avut atata timp si nu i-am zis... dar, va intreb totusi... E deodata cu mine, de fapt, e in clasa cu mine happySpuneti cum ar trebui sa procedez, avand in vedere ca a trecut atata timp, si anul trecut, in fiecare zi, in ore, cand intorcea capul ii zambeam... Astept raspunsurile voastre!

Multumesc.

11 răspunsuri:
| Psihoyounger a răspuns:

Ar trebui sa vorbesti cu ea, fii direct, fara ocolisyri. Povestea ta mi se pare interesanta. Lasa un mesaj pe privat si vom mai vorbi. Altfel nu se poate.

Psihoyounger

| papatukjatlekjulk a răspuns:

Am o propunere...incearca in prima zi de scoala sa ii lasi un trandafir sub banca. Sigur o poti vraji asa. Important e, asta daca vrei si nu esti foarte timid, scrie-i un biletel alaturi de trandafir: "Te iubesc!" semnat-numele tau.
Baietii de obicei de obicei uita de aceste mici atentii. Ei sunt directi si unoeri brutali. Dar tu incearca sa iesi din tipare aratandu-i ca o iubesti cu adevarat. Apoi continua sa ii zambesti, dar nu fii insistent si las-o pe ea sa vina la tine!

Ai vrea sa incerci? Astept raspunswinking

| VladRO explică:

E colega cu mine de clasa, cum sa nu ii stiu numarul rolling on the floor dar problema e, ca de fiecare data cand o intreb daca vine la un film la cinema, sau ceva, ea zice ca nu vrea sad

| VladRO explică:

Tot ce ati scris voi aici e usor de zis si greu de facut laughing dar o sa incerc cateva sfaturi happy

| NuConteazăCine a răspuns:

Pai. incearca sa-i devi prieten. nu doar coleg tongue Vorbeste mai mult cu ea pe mess, la scoala (insa nu deveni stresant!) si incearca sa o cunosti mai mult decat ca pe o colega. happy Afla totul despre ea chiar de la ea... Intra in vorba cu ea, fa-i complimente... vezi cam ce are in cap ( daca nu cumva place alt baiat straight face ) si incearca sa vezi ce ai in comun cu ea si nu stiai pana acum. daca nu vrea sa iasa cu tine la un film sau undeva. macar intreab-o daca nu vrea sa jucati un pool pe mess. happy Si.cred ca ar fi o idee buna sa mergeti la film. insa invita toti prietenii comuni din clasa pe care ii aveti. poate ea crede ca se va plictisi doar cu tine. si in plus v-ati distrahee hee

Răspuns utilizator avertizat
| MissCamelia a răspuns:

Afla-i nr de tel, sun-o, da-i sms-uri, invit-o la un film si dupa la un suc

| Danutz_8401 a răspuns:

Nu stiu.sincer incearca sa ii faci pe plac in anumite conditii.fii un gentel man q ea. vb frumos.fii curat.asta pe primul loc... vb decen si sigur nu ai de pierdutwinking

| mmamiruna a răspuns:

Surprinde-o in fiecare zi! Cand pleaca in pauza pune-i:flori in banca, bomboane. Iar daca intraba cine a facut acel lucru zambeste discret, dar nu te da de gol.Sau mai poti face un lucru in afara de cel citat.In week-end formeaza un cerc de prieteni comuni si iesi-ti in oras la un suc ceva iar cu timpul isi va da seama de sentimentele tale! Bafta

| koxatu a răspuns:

Frate parerea mea este acea ca ar trebui 2-3 zile sa o tatonezi sa ii zambesti sa vorbesti cu ea dar nu prea frumos si nici urat evident. dupa acele zile daca nu se plictiseste repede ea de jocul pe care il faci poti vb cu ea si sa o chemii la un suc:X Bafta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Singura variantă este să stai de vorbă cu ea (nu este suficient să-zâmbești, ci și să comunici cu ea).
Invit-o la un suc, în oraș, o întrebi cum a fost în vacanță, apoi îi povestești cum ai petrecut tu această perioadă de timp, faceți o plimbare pe centru (în oraș), îi cumperi o floare (un trandafir alb), abordează subiecte simple (ce cărți a mai citit, ce sport practică, etc.), nu complicate sau/și de natură sexuală că pierzi teren din start.
Și ușor, ușor te poți apropia de ea. Mare grijă să nu aibă deja prieten! Ca să afli acest lucru de la ea, nu o întrebi dacă are prieten ci dacă se vede cu cineva (este mai diplomatic așa) și atunci vei ști dacă este singură sau nu.
Mult noroc.
Pa, pa.