| anonim_4396 a întrebat:

Imi place mult mult mult de un baiat, dar el e combinat cu prietena mea cea mai buna. Ce sa fac? Ajutor!

14 răspunsuri:
constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Trebuie sa renunti la baiat in favoarea prietenei tale.Baieti mai gasesti, prietene mai greu.

| marrr a răspuns:

Am fost si eu in situatia asta.Nu cred ca e ceva de facut. Daca nu vrei sa iti ranesti prietena mai bine ai sta deoparte.stiu ca e greu sa ii vezi impreuna. Poti discuta cu prietena ta si sa va intelegeti cumva(nu, nu sa il impartiti pe baiatlaughing). dar un sfat iti dau: nu iti strica prietenia doar pentru un baiat.nu merita.(propria experienta.)

mira
| mira a răspuns:

Nu faci nimic.Nu lasa inima s-o ia razna.Baiatul este ocupat. Ce faci cand iti place un actor de film? strigi"ajutor"?

| georgiana a răspuns:

Sa-l lasi in pace, baieti gasesti cati vrei in lumea asta larga, dar pritena ta cea mai buna nu se vinde de azi pe maine.

| SufletDeCopil a răspuns:

Buna. Stiu ca il placi insa gandeste-te si la prietena tasad Daca el o paraseste pentru tine, ea sigur va fi ranita si va suferi foarte mult. Eu zic sa astepti pana prietena ta se plictiseste de el.(NIMIC NU E PENTRU TOTDEAUNA) iar apoi happy dupa ce se despart poti incerca sa fi impreuna cu elhappy

| ÅñdRa a răspuns:

Buna.
Daca zici ca e prietena ta cea mai buna, atunci nu-i sufla iubitul.
Pentru ca nu are nici un rost sa te certi cu ea pentru un baiat, mai bine stai in banca ta si gatahappy

| emy_8408 a răspuns:

Cea mai buna solutie ar fi sa il uiti pe acel baiat daca ti cu adevarat la prietena ta, si punete in locul ei cum te-ai fi simtit daca ea ar sta cu prietenul tau.Sti doar daca alergi dupa doi iepuri nu prinzi nici unul. happy

| roxanac a răspuns:

Daca e prietena ta cea mai buna din start nu ar trebui sa-ti placa de prietenul ei. E CHIAR prietena ta cea mai buna?

| vallery a răspuns:

Stai cuminte si nu incerca sa-i desparti. Chiar daca nu tii cont de sfaturile de aici, si ai sa-i desparti si ai sa fii cu acel baiat nu te vei simti bine, iti spun sigur (din experienta). Tot timpul vei avea impresia ca pe celalta o placea mai mult, ca nu este suficient de atent cu tine... etc. Te vei simti fff. rau si mai ales, iti pierzi si cea mai buna prietena si chiar nu se merita.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Stai cuminte si lasa-i in pace. Iti pierzi prietena si respectul prietenului ei. Tie ti-ar placea sa iti faca asta o prietena? Uita-l, nu este al tau!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Stai pe linga el pina este liber fara sa intervii cu nimic.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Acum depinde, daca te intelegi bine cu el, puteti comunica mai mult, iar atunci el isi va da seama daca simte sau nu ceva pentru tine. Nu te baga in relatia lor, asteapta sa rezolve trecerea timpului problema.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Te abtii.
Nu faci nimic.
Ce vrei? Sa fii cu el? Nu te gandesti ca poate o iubeste cu adevarat pe prietena ta? Ii desparti?
Daca incerci asta fii sigura ca iti vei pierde prietena.
Incerca sa il eviti. Cand vine pleci. Sunt multi baieti draguti.
Daca zici ca ea este prietena ta cea mai buna ar trebui sa stii raspunsul si fara sfaturile noastre. O prietenie trece si prin foc.

| vogue a răspuns:

Incearca sa te apropii din ce in ce mai mult de el.Nu iti cer sa-ti tradezi prietena decat sa-i castigi increderea... oricum relatia lor nu poate dura o vesnicie.La un moment dat se vor desparti si tu cum deja ii esti prietena, te poti apropia si mai mult de el pana va intelege care iti sunt adevaratele intentiibig grin