| ccrriissuux2 a întrebat:

Imi puteti da niste ideii de decoratiuni pentru craciun., poate niste siteuri imi trebuie la scoala...thx

Răspuns Câştigător
| emanuel_1610 a răspuns:

Http://www.amenajari-interioare.eu/......de-craciun

asta e chiar de pe tpu.ro si e chiar interesanta:
http://www. tpu.ro/casa-gradina/cum-sa-mi-decorez-casa-de-craciun-1/

http://www.infogradina.ro/......aciun/207/

si de la mine:pai poti sa atarni girlanda de la un bec la altu(va urcati cu o scara), puneti la geam instalatii din astea gen plasa, deasupra la tabla puneti o coronita si in stanga si in dreapta coronitei puneti si voi ghirlanda, de draperii puneti diverse decoratiuni(mosi craciuni din carton, girlanda de aia cu inele facuta chiar de voi, scara pisicii daca stiti sa facet...), mai puneti o coronita frumoasa pe usa.Si fiti creatii(mai ales la brad.

Funda?

3 răspunsuri:
| sarah4589 a răspuns:

Pai, in clasa puteti cumpara beculete galbele, pomul de craciun sa fie impodobit cu galben si ati putea face chestii de pus pe fiecare banca din crengi de brad, sa le impodobiti cu galben, cu conuri ( putin date cu praf auriu ) si o lumanare ( nu chiar asa de subtire ) pe mijloc ( dar sa fie rosie, ca daca o mai fi si aia galbena... e prea monoton ), bradul sa nu aiba prea multe podoabe pe el, doar instalatia, globurile, si putina beteala, FARA bomboane pe pom, sunt demodate, doar sub pom( daca vreti ) intr-un cosulet.
sub pom puteti cumpara niste cuti, diferite marimi si sa le impachetati cu folie de cadori, si cu o funda ( sa arate mai frumos ) si le asezanti acolo. nu trebuie neaparat ca in cuti sa se afle cevahappy
eu sper ca in rasunsul meu sa gasesti ceva care sa te ajute:d
funda?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sincer.nu stiu si eu am un proiect la scoala -bradul ecologic si nu prea am idei
laughing:X:X:*:*

| gmateescu a răspuns:

Cred ca articolul acesta te-ar putea ajuta, acopera destul de multe puncte despre decoratiunile de Craciun: https://mesterilocali.ro/blog/cum-decoram-casa-de-craciun-si-anul-nou