| anonim_4396 a întrebat:

Imi puteti da niste sfaturi pentru ca intru in clasa a V-a?

6 răspunsuri:
| TeoPT a răspuns:

Ce sfaturi? Păi să înveți constant, să îți faci temele ca să prinzi noțiunile de bază și să îți fie mai ușor să înveți pe tot parcursul gimnaziului, dar să nu uiți să te distrezi, aceste două elemente trebuie îmbinate întotdeauna (ceea ce foarte puțini dintre noi sunt în stare să facă straight face) Chestii d-astea.

Baftă

| Nymphetamine a răspuns:

Sa inveti ca lumea de pe acum ca sa nu pierzi vreun fir si sa-ti fie greu mai incolo.winking Bafta!

| BlueBird a răspuns:

La inceput de clasaa a V-a e bine sa intri in gratiile profilor. Asta conteaza f mult sa inveti f mult la inceput. O sa vada ca esti fata buna si ...etc... Nu trebuie sa le raspunzi sau ceva de genu'. Daca le faci pe plac o sa descurci bine pe urma o sa vezibatting eyelashes

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Hmm...pai eu iti spun de pe-acum sa nu te pui in gura cu profesorii
sa inveti bine la inceput ca daca esti "inactiv" la ore asta o sa fie parerea lor fata de tine

| daniela281 a răspuns:

In primul rand trebuie sa inveti bine si sa-ti faci temele sistematic.Nu trebuie sa-ti fie frica sa raspunzi, fiin ca profesorilor la place cind elevii sunt activi.In al doilea rind nu da la altii sa copii si nu-i lasa pe noii colegi sa-si faca o impresii gresita despre tine.Mult succes!

| Acineva a răspuns:

Sa inveti bine de la incep astfel te vor lua profesorii la ochi buni si apoi vei avea note mari si numai de castigat si sa te imprietenesti cu toti colegii cat de repede poti succes in integrarea in noua scoala