| Anonim123455678 a întrebat:

Imi puteti povesti intamplari de groaza (REALE) la care ati luat parte? Cea mai terifianta primeste funda!

Răspuns Câştigător
| Danιel a răspuns:

Cu cativa ani in urma (pe la 14 ani), mi-am petrecut doua saptamani din vacanta prin Brasov, Fagaras, Sibiu... impreuna cu cateva cunostinte. Intr-o seara, pe la ora 8, eram epuizati pentru ca veniseram de pe trasee si hotarasem sa poposim la Valea Cerbului (Busteni) ca sa innoptam (la cort evident). Daca imi amintesc bine, era chiar mai tarziu putin, vreo 8 jumatate si aproape se facusera bezna. Ideea noastra de a ne aseza cat mai aproape de marginea padurii (pentru ca tata nu suporta zgomotul paraului), ne-a cam facut sa regretam si va spun si de ce... Eu impreuna cu un baiat, am mers pana in padure sa strangem cateva lemne pentru foc. Eram constient ca ma puteam astepta la vreun nenorocit de urs si peste putin timp, i-am si auzit racnetul de la cativa zeci de metri departare (s-a facut un ecou de i-a speriat pe toti). Secventa asta li s-a parut un fleac unor persoane de la camping, ziceau ca asa se manifesta cand "se simt in calduri". L-am convins cat am reusit pe tata sa ne mutam, eventual chiar sa plecam la pensiune inapoi, dar n-am avut sansa. Eram in stare sa dorm si in masina cand am auzit prezenta acestora, dar tot in cort era mai comod. Acolo am ramas amplasati si am dormit tot restul noptii, pana cand m-am trezit intamplator. Insa... cine ar rezista sa stea intr-un cort, sa doarma si sa fie hoinarit de un urs care isi cauta haleala prin jurul tau? Numai eu am sesizat fosnaitul lui si am tacut ca musca, daca ii trezeam si pe ai mei ca sa dau semnalul de alarma, se panicau si doamne fereste cred ca ne transa in bucati. Cineva, care a fost martor, a observat si el dimineata pe la ora 4, cum era atras de zona noastra si pe la 7 cand m-am trezit de tot (nu mai aveam somn), ma intalnesc cu el si imi relateaza scena intamplata. Am ramas si mai socat, 2 ursi si un pui. Nici la spital n-ajungeam, direct in cimitir (daca mai ramanea ceva din mine).

Cum sa iti spun... e altfel cand povestesti cuiva un astfel de hazard (incerci tu sa iti imaginezi locul prin ce am relatat, esti prezent psihic) si altfel este sa traiesti intens momentul (esti prezent si psihic dar si fizic). La ce te-ai mai putea gandi in acel moment? Sa iti faci o rugaciune eventual de doamne ajuta si aleluia!

1 răspuns:
| TragicantaDeSemintzeRoz a răspuns:

Am mers o data unde era un azil de batrani acei batrani au fost ''arsi'' un om bolnav psihic a dat foc incaperi acolo se zice ca este bantuit am mers o data acolo am trecut de linie si am intrat am trecut pe langa o poarta apoi am vazut chesti... o bufnita ce ne avertiza apoi am mers in colo si era usa inchisa pe unde am intrat noi am laasato deschisa nu era nimeni pe acolo si nici vantsad funda?