| simonamaria a întrebat:

Imi puteti recomanda niste carti gen seria Harry Potter, Jurnaleel vampirilor sau Academia Vampirilor? Funda cel mai complex raspunsbig grin

Răspuns Câştigător
| janynefeaver a răspuns:

Cronicile Vampirilor de Anne Rice, eu le am in engleza pe calc.
Bestia, Inger si Demon de Dan Brown.
Plangerea lui Dracula. Si multe altele. Intra pe www.cartielectronice.blogspot.com si vei gasi o gramada acolo.

1 răspuns:
| Teardrop a răspuns:

Cronicile Wardstone - Joseph Delaney - oficial, cea mai bună serie de fantassy citită de mine. Cărţi extraordinare, poveste extraordinară, personaje extraordinare.

Urzeala Tronurilor - George Martin. Mărturisesc că încă nu le-am citit, că n-am putut pune mâna pe ele. Doar aşa, mai pe sărite, şi chiar mi-au atras atenţia.

Jocurile Foamei - Susane Collins. Altă serie bună, care atrage atenţia prin inventivitate.

Cronicile Impărăţiei de Purpură - Herbie Brennan - N-am citit încă, dar urmează

Percy Jackson şi Olimpienii - Rick Riordan - Mărturisesc că la început mi s-a părut o mare tâmpenie, dar mi-am schimbat rapid opinia. Merită citite. Păcar că în Romania au apărut doar primele două volume. Le poţi citi însă în engleză.

Cărţile din Seria Anonymous - Îs thriller, dar merită oricum.

Vrăjitor şi Vrăjitoare - James Patterson.
Sunt cărţi uşoare şi se citesc extrem de uşor. Au capitole foarte scurte, şi premisa este interesantă. Este stilul Pattersonian, care nu-l poţi explica în cuvinte.
O să înţelegi dacă citeşti.

Maximum Ride - James Patterson.
Încă nu am citit, dar, cunoscând autorul, cu singuranţă sunt extraordinare.