| Maly_8260 a întrebat:

Imi puteti spune care este fauna Ungariei.Am nevoie la un proiect si nu gasesc.Va rog spuneti-mi!

Răspuns Câştigător
| alexmircescu13 a răspuns:

Ungaria are cam acelasi relief si e situata aproximativ la aceeasi latitudine cu Romania, deci fauna e la fel. Nu ai sa gasesti nici elefanti sau lei, nici foci sau ursi polari. Doar fauna corespunzatoare etajului de altitudine si vegetatie (stepa, silvostepa, padure (cu cele 3 sub-etaje), alpin (cu cele 2 sub-etaje). La urma adaugi fauna specifica microclimatelor (lunca, etc.) Succes!

1 răspuns:
| Viorel_Gal_1972 a răspuns:

Esti prost
!