| CiobanuMihai23 a întrebat:

Imi puteti spune clar ce materi (cate ore fiecare) sunt la profilul: Stinte ale naturi, si la ce se da bacul si tezele?

4 răspunsuri:
| piticelm a răspuns:

Materiile sunt mai multe, insa nu stau sa le insir, depinde in ce clasa esti ca sa iti spun exact cate ore de biologie, chimie si fizica sunt.La teze ai mate, romana si inca doua materii dintre biologie, chimie si fizica.Bacul se da din romana, mate si la alegere o materie dintre biologie, chimie si fizica.

| SoBerzerk a răspuns:

Bună! happy
Cred că depinde de la liceu la liceu, dar îţi pot spune orarul meu (ştiinţe ale naturii simplu):
- biologie, 2 ore
- chimie, 2
- fizică, 4
- mate, 4 (adică 2 de algebră, 1 trigonometrie, 1 geometrie)
- TIC, 2
- informatică, 1
- geografie, 1
- istorie, 1
- română, 4
- engleză, 2
- franceză/germană, 2
- logică, 1
- religie, 1
- spot, 1
- desen, 1 la două săptămâni
- muzică, 1 la două săptămâni

Teză dai obligatoriu la mate şi română, apoi la încă două, la alegere, dintre chimie, fizică şi biologie.

Te sfătuiesc să nu alegi profil decât în cazul în care vrei să dai la medicină/farmacie. Succes! happy

| No0oName a răspuns:

La o clasa normala de stiinte neintensiv o sa dai teza din romana, mate, bio chimie sau fizica la alegere, in rest civica e inlocuita cu logica, ai 5 ore de mate pe saptamana, 4 de romana, 2 chimie, 1 logica, 1 istorie, 1 geografie, 1 sport, 2 franceza, 2 engleza(la o clasa cu profil neintensiv), 2 bio, 1 desen, 2 ore tic, 1 ora info

| Ani4you a răspuns:

Intensiv se lucreaza pe bio chimie dar si fizica si mate. Se da teza din mate romana obligatoriu iar bio chimie si fizica doua la alegere. Bacul il dai din romana mate obligatoriu iar dintre bio chimie fizica iti alegi o materie + T.I.C +engleza si franceza (care se da la orice liceu )