| TatianaClara a întrebat:

Imi puteti spune niste alimente care NU contin proteine? vreau un raspuns rapid, va rog!

Răspuns Câştigător
| AnonimaOk a răspuns:

Buna.
Alimente cu 0 proteine sunt : margarina, uleiul de floarea soarelui, uleiul de soia, zahar, caramele cu lapte, compot de gutui.
Intre 0-1% proteine : untura de porc, compot (de caise, cirese, mere, pere, piersici, prune, visine, struguri), suc ( de struguri, zmeura, prune, pere, mere), prune, pepene, portocale, mere, mandarine, lamai, gutui, grepfruit, gogosari in otet, castraveti in otet, ridichi de luna, dovlecei.
Sper ca am ajutat.
Ai detalii aici :

http://www.fitness-god.ro/tabel_valoric_alimente.php

1 răspuns:
| lpavel a răspuns:

Cartofi, varza, fructele... acum nu-mi mai amintesc niciunul dar aproape toate alimentele contin proteine!