| xbugs a întrebat:

Imi puteti zice si mie niste reguli ale prieteniei? Un fel de decalog al prieteniei

2 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

1.Sa respecti prietenii ca pe o piatra rara!
2.Sa iubesti pe fiecare din prietenii tai fara gelozie!
3.Sa impartasesti cu generozitate si altora din prietenia ta!
4.Sa intretii prietenia prin discutii dese si folositoare!
5.Sa-ti incredintezi cu simplitate si incredere prietenilor, durerile si bucuriile!
6.Sa te manifesti prietenilor tai cu sinceritate, asa cum esti tu insuti!
7.Sa ai grija sa-ti sustii prietenii cu fidelitate in necazurile lor!
8.Sa ierti cu usurinta prietenilor tai toate defectele!
9.Sa te straduiesti sa-i faci mai buni pe prietenii tai!
10.Sa construiesti cu prietenii tai o lume mai buna!

Sursa: http://flavius91.wblog.ro/zece-reguli-ale-prieteniei/

| Andra23Maria a răspuns:

Buna laughing Sunt noua si nu stiu daca raspunsul meu o sa te multumeasca.Bun:
1.Sa ai incredere in prietenii tai.
2.Sa iti sustii prietenii (daca gresestc le spui asta frumos, fara sa ii ranesti, ceva gen,, Hai sa ne gandim impreuna'')
3.Sa ii respecti (respectarea sa fie reciproca).
4.Sa aveti incredere.
5.Sa fiti sinceri (daca nu sunteti sinceri aveti o prietenie falsa)
6.Sa ii ierti si atunci cand crezi ca nu mai poti.
7.TOATE REGULILE SA FIE RECIPROCE! Sa nu fie valabile doar pentru tine, ci si pentru ei laughing
Ps: Nu sunt niste reguli extraordinare, dar am incercat si eu :p.\STIU CA NU VOI LUA FUNDA, DAR NU PETRU ASTA AM RASPUNS, CI PENTRU A FI DE AJUTOR laughing Bafta!