| LoveYou2013 a întrebat:

Imi spuneti niste intamplari care vi sau intamplat infricosatoare sau cu fantome? funda cea mai infricosatoare

Răspuns Câştigător
| YukyTsukiyomi a răspuns:

Pai sincer eu am MULTE dar o sa iti zic pe cele care m-au speriat cel mai tare depinde de tine daca ma crezi sau nu
1 eram cu niste prieteneni 3 baieti si eu+inca o fata si eram la unul care presupunea ca avea un strigoi in casa noi ne-am dus ca sa aflam si eram toti in bucatatrie si am pus la inregistrat in alta camera, nici musca nu se auzea si cand am vrut sa vedem ce-am inregistrat se auzea numai muzica rock si un copil care striga tataia ma rog asta nu a fost nmc cand am dat sa plecam si eram vreo 3 la usa si ceilalti 2 in camera baiatului, toate usile erau inchise si ferestre dar deodata apare o umbra la usa din sufragerie si se vede cum se apasa clanta usa se trage inauntru si se izbeste inapoi ...cand am vazut toti am zbughit-o pe usa si pe scari coboara de la etajul 5 si cand am ajuns in fata blocului ne-am uitat la geamuri si perdelele se ridicau...(sincer asta m-a speriat foarte tareh)
2 Eram la mine acasa cu o prietena si eu la apartament am un hol foarte lung si ne jucam noi cand se face frig pe hol si bate vantu(nu stiud e unde)noi ne-am speriat si am inchis usa de la sufragerie ne-am ascuns acolo si tot se miscau pe hol umbre se auzeu zgomote si eu moarta de frrica am sunat un coleg sa vina la mine cat de repede poate ...si in timp c vbeam a bocanit cineva la usa (cu toata frica m-am dus pe hol si nu era nm) intr-un final a venit prietenul meu si ne-a gasit speriate toate transpirate reci.etc deci nu stiu cum sa-ti explic ceea c simteam
daca mai vrei da-mi un mesaj pe privat si iti dau id meu funda?big grin

3 răspunsuri:
| alish a răspuns:

Buna, o sa spun o poveste care mie si pr mei mi s-a parut adevaratawinking deci era vara si eram 4 baieti si 4 fete langa o gradinita care pe timp de vara nu era nimeni in eahee hee noi am sarit gardul si am intra sa ne dam in leagane, dar intr-un timp baietii au plecatsi am ramas doar fetele si vorbeam da-le nostrewinking si intr-un timp o usa din spate a inceput sa se miste, iar noi speriate am sarit gardul inapoi. cand baietii ne-au vazut asa s-au intr ce avem si noi le-am spus, dar nu ne-au crezut, iar ei s-au dus sa faca sarituri din leagan. dupa o jum de ora baietii au venit cu fetele palide la noi si ne-au zis ca au auzit ceva... seara am facut niste poze si le-am bagat la infra-rosu si se vedea pe umarul unui coleg o mana :-s. a doua azi am vbit cu bunica unuia intre baieti si ne-a zis ca in leaganul in care noi ne dadeam un copil si-a rupt gatul crying si ne-a dat si o poza cu baiatul.noi am sarit iar in gradinita si atunci eu aveam poza in mana si leaganul a inceput sa se miste putin singur, si afara nu batea deloc vantul...eu m-ai tupeista, dar foarte speriata m-am asezat pe leagan si se dadea destul de incet, atunci unul dintre baietii a zis ca ''fantoma''(pentru ca deja realizasem ca exista ) ma plk, asa ca unul dintre baietii a venit in leagan langa mine si m-a sarutat. Atunci leaganul a incput sa sse dea mult mai tare si speriati am sarit din el. Fetele si baietii au sarit gardul si am mai ramas eu si inca un baiat :-s. Din toaleta copiilor se auzeau zgomote ciudata asa ca baiatul m-a lasat langa lagan si a mers acolo.cand s-a intors era palid si a sarit gardul, asa ca am ramas eu singurica, dar speriata am sarit gardul, si am mers acs, iar un coleg mi-a zis sa nu ma uit in oglinde. A doua zi speriati am mers la o colega acs si am luat apa sfintita. eu si baiatul cu care m-am sarutat am dat cu apa sfintita pe acolo si nu am mai avut mari probleme dupa.
P. S poveste e realawinking

| Miinato a răspuns:

Pei, nu mie. da prietenei mele
eram in casa cu ea.[singure]
si am citit pe nett cum facem sa iti dai seama ca e o fantoma in casa.
Ea a vrut sa incece.
Scria asa: sa aprinzi o lumanare, una singura, sa fie intunerik bezna, si sa fi singura`n camera, [deci ma dat afara]
A scris ca daca flacara lumanari se misca singura `n partea dreapta straight face
atunci eXista o fantoma. straight face.
Deci i s`a miscat. straight face si am auzit`o [si mi-a si povestit]spunan : Este cineva aici?
Si am auzit o bubuitura straight face
si nu stiu ce a fost ca m-am speriat enorm straight face
a esti din caera tsipand.si am plecat din camera nea`m dus la mine acasa, pe drum mi-a povestit ca dupa ce a intrebat :e cineva aici?
O carte a zburat, si a lovit geamul singura straight face
nu stiu, eu cu ea nu am mai tinut legaturathinking eu cel putin de frikcastraight face
. Nah ma crezi sau nu, e adevaratwinking