| anonim_4396 a întrebat:

Imi spuneti si mie povestile voastre de dragoste? Imi place sa citesc povesti de dragoste...va pup

Răspuns Câştigător
| Romancutza a răspuns:

Prima mea iubire am avut-o vara aceasta.Totul a inceput intr-o zi cand sora mea se plimba, l-a vazut si i se parea dragut, cum arata si toate cele. A ajuns acasa, mi-a povestit despre el, iar eu vroiam numarul lui de telefon, nu sa-l cunosc, doar ca sa-i pot face o farsa la telefon. Din intamplare o verisoara de-a mea avea numarul lui, si mi -la dat.Intr-o seara, eu, sora mea si cea mai buna prietena a noastra, am dormit in aceeasi casa.Ascultam muzica, era cam ora 2:05m,(noaptea). Mi-am amintit ca am numarul lui si am incercat sa-l sun cu privat, sa-i fac o farsa.Cand a raspuns am inceput sa vorbesc in limba engleza, dar el nu intelegea absolut nimic.(Mentionez ca eu am 14 ani jumate iar el are 18). Dupa mai multe telefoane am inceput sa vorbesc in romana, plus ca de data asta in sunam cu numarul meu.Nu i-am spus cine sunt decat dupa o ora ce am vorbit cu el, iar el stia cine sunt, doar asa la fata, nu am mai vorbit niciodata cu el, dar nici eu nu stiam cine este, absolut de loc.In seara aceia am vorbit cu el timp de 4 ore, si asa am continuat petru 3 seri, spunandu-mi ca i se par o fata foarte interesanta si ca gandesc ca o persoana de 18 ani, dupa care mi-a cerut sa ne intalnim, si am acceptat. Urmatoarea zi cand ne-am intalnit, mi se parea tare urat si era mult, mult mai inalt ca mine.Si am plecat doar dupe 5m.Intr-o seara, el a venit acasa cu varul meu si verisoara mea.Am iesit pe la ora 23:00 afara, sa ne plimbam.Adevarul este ca mie mi-a placut de el, cum vorbeste, doar am vorbit foarte mult timp prin telefon, iar in seara aia ne-am sarutat.Asa am continuat sa ne intalnim multe seri.Intr-o zi cineva m-a sunat cu privat si a spus ca vrea sa vorbim si ca vrea sa ma cunoasca, iar eu am inceput sa-l iau tare, intrebandu-l de ce si chestii de astea, pana am fost de acord. Vorbeam cu el si imi placea forte mult cum vorbea, ce zicea, si ca ma asculta la tot ce am de zis.Ionut(prietenul)se schimba pe zi ce trece si nu imi mai placea de el asa ca mi-am marturisit sentimentele ce le simteam fata de Lucian(cel care m-a sunat cu privat), iar el simtea acelasi lucru, dar el stia ca sunt cu Ionut, de fapt aflasem ca ei sunt verisori. L-am lasat pe Ionut si m-am combinat cu Lucian, iar el este romantic, gentil si se vede ca tine mult la mine.Inca am ramas foarte buna prietena cu Ionut, nimic mai mult, chiar daca el a zis ca ma vrea inapoi si ca va incerca sa se schimbe, plus ca i-a cerut unei alte verisoare sa aiba foarte mare grija de mine, si sa nu isi ia ochii de pe mine, acum ca sunt plecata in alta tara, de 2 saptamani.Sunt cu Lucian de 1 luna, si inca continuii sa fiu, si sper sa ramaie asa. Sper ca ti-a placut povestea mea. Dar care este poveste ta? Daca vrei sa mi-o spui da un mesaj cu privat. Pupkisskiss

3 răspunsuri:
| Riri a răspuns:

Noi ne cunoasteam din vedere.Era mai smecheras si imi mai zambea, saluta, pe mess incerca cu vrajeli, etc(eu eram in clasa 8, el in a 10-ea ). mamele noastre eau best friends, da culmea noi nu ne prea suportam.Il credeam prea increzut, tupeist, mai ales ca era cel mai bun din echipa de fotbal.[acum dupa un an si el mi-a marturisit ca ma credea fitoasa, resfatata, etc]. Insa totul s-a schimbat la un majorat, anul trecut, unde eram amandoi. El s-a dat la o prietena de-a mea, si fiindca eu eram geloasa un pic, m-am combinat cu altul pentru o seara.Peste cateva zile prietena mea a zis ca tipu nu o place, si ca pe mine ma vroia laughing Am vorbit despre asta cu el pe mess si i-am zis ca nu vreau sa o ranesc pe tipa, si mai bine raman ei impreuna. Fata vedea ca il plac, si mi-a zis ca nu se supara, sa ma combin cu el. asta am si facut[poate am fost cam nesimtzita), si in 7 sept facem un an, si pot spune ca m-am inselat enorm in privinta lui, e cel mai romantic, cel mai de treaba, cel mai frumos baiat din lume:X the endwinking

| 99perfect99 a răspuns:

Hopa

| laurentiu2qq a răspuns:

Exact un an si 2 zile in uram am cunoscut-o pe andreea si vreau sa zica ca ne intelegeam foarte bine si o iubeam foarte mult numai ca parinti ei nu erau dea acord cu mine finca eu aveam 19 ani si ia avea 22 dar pe mine nu m-a interesat niceodata parerea altora ma interesa doar ia adica o iubeam foarte multa si vreau sa zica ca si acum as vrea sa mai fiu cu ia numai ca in urma cu 4 luni ia mi-a zis ca vrea sa ne despartim ca nu mai poate sa fie cu mine ma iubeste dar nu vrea ca in viitor sa ma schimb si ii este frica sa nu ma schimb si deaceia vrea sa punem punct si din siua aceeia am tot incercat sa o sun sa o caut dar in zadar si acum daca o sun si imi aude vocea imi inchide telu oare de ce merit eu sa fiu ranit asa