| lifecta a întrebat:

Impotriva cainilor e mai bun sprayul cu piper sau cel cu gaz? Si sa fie dispersant sau cu jet? (sau mai bun e bastonul telescopic?)
Nu veniti cu "ia-o frumos cu vorba"

2 răspunsuri:
| Aylee a răspuns:

Sprai-ul cu piper e cel mai bun. Dar de ce nu-ti cumperi un fluier pentru caini de la un PetShop?! Nu e asa scump si crede-ma ca are un efect foarte bun, va fugi imediat cainele. Si nici nu deranjeaza pe oameni. Spraiul ala poate sa-l inhaleze cineva si sa intre intr-o criza de tuse. Sper ca ti-am fost de folos.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Incearca un fluier din ala, s ar putea sa fie mai eficient