| iiooaannaa26061994 a întrebat:

In ce situatii folosim currriculum vitae, post scriptum si nota bene?

1 răspuns:
| ewygirl a răspuns:

Curriculum Vitae-se foloseste in momentul unei angajari (este un dosar,,Biografie scurtă, cuprinzând toate indicațiile privitoare la starea civilă, la situația unui candidat etc. [< lat. curriculum vitae - cariera vieții]".
Post Scriptum-,,Text care se adaugă uneori la o scrisoare, după terminarea și iscălirea ei"
Nota bene-,, Expresie spre a semnala citititorilor o informatie, o precizare suplimentare"