| anonim_4396 a întrebat:

thinking In curand voi da un test la mate si vreau sa stiu cum pot sa invat repede si simplu dar in acelasi timp sa si inteleg. Oh, si sunt in clasa a 7ea happy.
Multumesc anticpat :*!

Răspuns Câştigător
| Andarock a răspuns:

Pai in afara sa copiezi poti sa inveti pe rupte...

Dar eu ti-as recomanda sa faci urmatoarele lucruri ca poti invata mai usor:

1.Asculta muzica data la minim ca sa te odihnesti in timp ce inveti
2.Fa multe exercitii, dar inainte sa te uiti la exemplele din clasa
3.Sa o iei incet, sa inveti pas cu pas...

Sa nu te fortezi prea tare ca e doar un test amarat... daca iei un 7 sau 8 asta e...happy
Spor la invatat si succes la test...happy

2 răspunsuri:
| gabitza_4576 a răspuns:

Pai ce anume sa inveti?

| PuffDienutssa a răspuns:

Poit u vei da testul asta e.dar daca nu sti nimic va fi foartee greuu sa invetssi:d incearca sh faa ex:p love struck si eu sunt tot pe cls a 7winking incearca. ai sa vezi sa nu iti fie teama. repeta sper ca te-am ajutattlove struck