| Anonim5566 a întrebat:

In curand voi merg la mare si, cum acolo sunt multe piscine, imi doresc sa invat sa inot. Singura, fara profesor. M-am gandit sa imi iau un colac din acela de pluta (gen cum au cei de la emisiunea Splash). Am si o placa de pluta, de care sa ma ajut. Ideea e: cum pot invata? Trebuie sa ma obisnuiesc cu apa, sa intru cu capul sub apa, dar altceva? Si nu imi spuneti sa dau pur si simplu din maini si din picioare ca daca ar fi fost asa simplu s-ar fi zbatut toti si ar fi stiut sa inoate. Vreau sfaturi adevarate, pentru cei ce ma ajuta dau funda.

2 răspunsuri:
| Mihaela1964 a răspuns:

Ia 5 lectii cu profesor la o piscina; inotul nu se invata cu buretei si plutite, ever.

| TizZu15 a răspuns:

Deci vorbeste cu parintii tai si poate faceti o tura pana la Lacu' Sarat, Braila acolo am invatat sa inot si eu.Apa este foarte sarata si te tine la suprafata.Este foarte usor sa inveti sa inoti numai ca oamenii au frica aceea de a nu se duce la fund.
u prea o sa inveti cu plute si alte chestii.
Eu mi-am invins frica aceea la acel lac si du am putut inota si in Dunare.

Sper ca te-am ajutat.