| Kimy_8371 a întrebat:

In Grecia, pe ce data se sarbatoreste Sfintele Pasti? Tot pe aceeasi data ca si la noi, ei de ce religie sunt?

Răspuns Câştigător
| Stefania96dfg a răspuns:

Eu am fost in Greci, fiecare vara mi-o petrec acolo! Au Pastele odata cu noi! In aceeasi zi, depinde nu toti sunt ortodoxi, iar ceilalti nu stiu daca il au sau cum il au!

2 răspunsuri:
| whatevernvm a răspuns:

Din cate stiu eu grecii sunt cam 93% ortodocsi, deci dupa parerea mea aproximativ in aceeasi zihappy

| MihaelaDart a răspuns:

Grecia - au religia ortodoxa. Asa si cum la noi sunt de alte religii si au Pastele ori alta sarbatoare diferite ca a noastra, asa exista si la greci!