| anonim_4396 a întrebat:

In primul rand, buna tuturor. Sunt fata am 17 ani si de cand a inceput anul acesta nu pot sa ma gandesc decat la majorat, asa ca incep de acum sa il organizez, ziua mea este pe 11 septembrie dar eu am decis sa imi serbez majoratul in august, nu stiu inca pe ce data dar cred ca tot pe 11. Am de ales, sa inchiriez doua zile o vila cu piscina si ponton la Dubova si 18 prieteni sau o singura noapte intr-un club sau restaurant cu 41 de prieteni, pur si simplu nu pot sa ma decid, in primul rand ma incanta mult ideea de a merge la Dubova cu prieteni, plaja, gratar, distractie, fara parinti dar prietenilor mei le cam place viata iar eu nu vreau sa sfarsesc a doua zi stergand voma, stiti la ce ma refer, alcool, si daca se imbata si cad in Dunare, nu stiu ce sa fac dar mi-ar place asa mult, pe de alta parte as putea merge la restaurant sau club unde toata lumea ar fi imbracata elegant ceea ce ador, dar parintii mei ar fi acolo iar eu nu pot sa ma distrez absolut deloc stiind ca tati si mami se holbeaza la mine, nu as putea sa ma distrez asa cum am planuit si majoratul meu e singurul eveniment din viata mea pe care chiar nu plenuiesc sa il regret, asa ca, ce ma sfatuiti, doua zile la Dubova sau la restaurant?
Multumesc anticipat!

1 răspuns:
| J0B0MAT a răspuns:

Hey.
In primul rand eu cred ca ar trebui sa ti-l faci pe 11 septembrie, cand e ziua ta, nu inainte.
In al doilea rand, cred ca mai bine la restaurant/club. Parintii nu o sa se holbeze la tine, o sa te lase sa te distrezi.Dar faci cum consideri tu ca iti va fi mai bine!