| thew a întrebat:

In urma cu cateva zile, am fost la piscina cu un prieten unde am vazut o fata draguta. Mi-a fost rusine sa ii cer numarul de telefon sau id-ul de mess.In ziua urmatoare, am facut rost de id-ul de mess de la un prieten care o cunostea.
Ne-am cunoscut si am vorbit putin.era totusi seara si ea iesise de pe mess. Mi-a lasat impresia ca si ea ma place happy.
Acum, cum ar trebui sa reintru in vorba cu ea? Si ce sa ii spun...ca sa nu par prea insistent happy.

8 răspunsuri:
| Libelle a răspuns:

O intrebi cand mai vine la piscina, discutati despre oamenii de acolo, despre prietenii vostri in comun...

| Djlsghtnquuw a răspuns:

O saluti, o intrebi daca a mai fost la piscina, vorbiti despre muzica, chestii.Si mai lasa sa treaca putin timpul, dupa o sa vezi daca chiar te place happy

| whispersinthedark a răspuns:

Pooi nu stiu sa'o intrebi ce mai face sau sa te interesezi ce lucrui ii plac sh sa vezi ce puncte comune aveti, atunci vei putea mult mai usor sa intri in vorba cu ea ...nu o presa... vorbeste cu ea cat de rar poti sh totul va fi binewinking
succes :d
fundita? happy

| ☁miss εïзutterfly☂ a răspuns:

Eu sunt fata, si dupa ce am vorbit cu un baiat care-mi da de inteles ca ma place pe mess ma astept sa intre cu mine in vorba si urmatoarea data cand sunt online, pentru ca altfel inteleg ca de fapt nu il prea interesezbig grin, cel putin asa consider eu.

| ☁miss εïзutterfly☂ a răspuns:

Pai, imi da de inteles ca ma place atunci cand imi lauda pozele de pe hi5, chestii de astea.
Daca esti inteligent si stii sa ii captezi atentia, sa zici glume bune, in general lucruri la care sa nu poata sa nu reationeze, incet incet se va destinde discutia.
Dupa parerea mea urmatorul pas este sa ii spui melodiile preferate ( care sa fie si romantice pe deasuprahee hee insotite de o adresa de youtube si un "watch with me'' :p ( aici cam impusti doi iepuri dintr-o lovitura, vezi si daca are aceles gusturi ca si tine, adica mai exact daca merita sa mai insisti in discutie, si mai si castigi titlul de "vai ce baiat romantic, si cand te gandesti ce greu se gasesc in ziua de azi" laughing)
Dupa partea asta sigur nu vei mai vorbi la peretewinking fundita? :p

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stii chiar nu ar trebui sa o intrebi ce ii place pe mine ma tot batea la cap unu` de genu` asta si ma deranja. o intrebi prima data ce mai face, apoidak o deranjezi...ca poate o chiar deranjezi cu intrebarile tale

apoi
vezi ce zice daca zice ca nu si esti sigur de asta

o poti intrebabig grin

sunt fata stiu chestii d astea

| thew explică:

La intrebarea "Ce faci" e clar ca raspunsul e "bine". Mai are rost intrebarea?
Asta vreau sa mi se zica, cum sa intru in vorba cu ea, nu intru pe ea si ii zic "Tie ce iti place sa faci?".
Stiu ca dupa ce incepi sa o cunosti putin mai bine, o sa aiba incredere in tine si o sa iti spuna mai multe desprea ea, dar pana acolo mai e drum lung.

| thew explică:

Mersi miss, raspunsuri de acest gen vreau happy.

-Cum ti-a dat de inteles ca te place?happy
-Ce ar trebui sa fac sa nu vorbesc singur? adica sa spuna si ea ceva, sa povesteasca. happy