| Andrei_Darius_1990_YLZ9 a întrebat:

In viata mea
vreau doar sa mor o data ca sa scape ei de mine
mama imi spune ca nu am motiv sa plang dar daca ea nu ma mai vrea, mamaie nu ma mai vrea si nimeni nu ma mai vrea de ce sa nu plang daca am vrut sa fug de acasa? da am vrut dar imi este prea frica. nu am de gand sa ma omor sau ceva in genul pentru ca nu sunt las si Dumnezeu IMI DA EXACT CAT POT SA DUC. dar sa stiu ca mami nu ma mai vrea ma doare rau si plang mult mai ales seara pe perna ea nu stie chestiile asteadar nu ii pasa crying(((
este exact ca doamna mea diriginta nu vrea sa fiu in clasa ei face orice ca sa nu ma simt bine si vrea sa MOR ca sa scape de mine
ce pretentii as avea sa ma mai iubeasca
as vrea prea multe
daca as putea sa aleg intre mama sa ma tina langa ea si sa nu ma iubeasca si sa mor de cand m.am nascut as alege moartea
tot ce vreau este sa ma iubeasca ca in prima zi de cand m.am nascut dar nu o sa se intample
nu mai vreau sa traiesc intr-o lume in care mama nu ma iubeste.
nu mai am prieteni
nu mai am familie
nu mai am nimic
stau si plang ca prostul si incerc sa ma simt mai bine scriind acest **** de mesajj incercand sa simt ca cineva chiar ma asculta si chiar ma intelege
dar nimanui nu ii pasa de mine, nimeni nu ma intelege si nimeni nu ma asculta apoi spun ca sunt prost handicapat ma injura, dar nu.mi pasa prea mult daca as putea sa stau cu mama ca si cum eram inca mic era mult mai bine
dar nu am voie la confortul asta
da stiu. am de toate, am tot ce imi doresc ma mancare, nu sunt ca un aurolac sa mai stiu eu ce am un acoperis deasupra capului am un pat am o casa unde pot sa dorm dar daca in casa asta nu ma vrea nimeni si ma vad ca pe un strain care le mananca mancarea eu ce pot sa fac? daca mama stie ca nu vreau meditatii si doamna de meditatii nu ma suporta si ea ar plati bani doar ca sa vada o neplacere in mine, crezi ca ma simt prea bine, de cate ori a intreabt.o sora mea a spus ca ma iubeste dar nici ea nu se crede, mamaie incearca sa ma consoleze prea mult cum a incercat ieri dar stiu ca nimic din ce imi spune ea nu este adevarat
vreau doar pe cineva care poate sa ma asculte. nu am curajul sa fug de acasa. daca as fugi... unde m.as duce, ce as face, asta nu stiu de asta imi e frica. dar. stiu ca lor nu le.ar pasa. CE SA FAC? crying(((
Sfârşitul conversaţiei
Scrie un mesaj...

3 răspunsuri:
| Kaℓi a răspuns:

Hei, ia-o mai usor. Ce varsta ai?

| danay72 a răspuns:

Ai spus ceva foarte profund, ca Dumnezeu nu îți dă mai mult decât poți duce, deci înseamnă că nu e peste puterile tale sa mergi mai departe. Cu ajutorul lui Dumnezeu vei reuși sa treci peste aceasta problema. Discuta cu mama ta despre sentimentele tale. Sigur veți găsi o soluție. Sunt convinsa ca cei din jur te iubesc si țin la tine, dar poate ca nu o spun atât de des. Gândește-te cate lucruri frumoase ai, pe care le-ai menționat și fii recunoscător pentru ele. Nu e ușor, vor fi momente când te vei descuraja, dar vei reuși. Fii puternic.

| SuperSmart a răspuns:

Imi pare rau pentru tine pentru ca te simti asasad
Dar cred ca la faza cu "nimeni nu ma iubeste" nu ai dreptate, nu exista parinte care sa nu isi iubeasca copilul, care sa nu sufere cand acestia sufera, in adancul inimilor lor exista iubire infinita pentru copiii lor, care sunt sange din sangele lor.E posibil sa le fie mai greu sa arate acest lucru dar cu siguranta rudele tale te iubesc.Iti sugerez sa te calmezi si sa incerci doar sa nu mai fi asa pesimist pentru ca peste cativa ani vei uita de cum s-au comportat cu tine si va fi un alt "cel mai important" suflet pentru tine pe pamant.Peste alti cativa ani o sa fi tata si o sa intelegi cat de greu le-a fost parintilor tai(pentru ca nu e usor sa fi parinte), si tocmai de aia o sa incerci sa le oferi lor un viitor mai bun, sa te comporti mai bine cu ei. Sper ca te simti mai bine.