| Anonima9 a întrebat:

In ziua de azi, chiar nu mai exista prieteni adevarati? adica o prietena de-a mea care o consider cea mai buna prietena... mi-a spus ca ei nu ii mai pasa de altcineva...doar de ea si de familia ei.straight face" bine mai inteleg, dar totusi lumea te ia de egoista nu? asa i-am spus.si a zis ca nu o intereseaza. spuneti-mi ce sa fac sa-mi caut alta prietena sau? sunt fata si eu nu sunt asa ca ea.

4 răspunsuri:
| princess97 a răspuns:

Eu zic sa mai astepti putin. sa vezi daca merita s amai fi prietena cu ea happy. poate a zis doar asa la nervi sau nu stiu... iti poti cauta prietene. dar sa fie adevarate, nu care sa te barfeasca pe la spate oh go on ( cum au obiceiul unele )winking

| dreamgirl16 a răspuns:

Si eu am avut patanii multe cu bffùl meu,nu e normal sa se poarte asa sau sa se supere de indata ce se intampla cv cum facea a mea,parerea mea este sa nu te mai intereseze nici pe tine de ea,nu stiu daca exista prietenii adevarati cu norma intreaga,stiu doar ca nu mai merita nimeni pe lumea asta sa ai atat increde, si desi vei plange nopti intregi probabil, asa cum am facut si fac eu de 3 saptamana incoace, nu conteaza! Esti puternica vei trece si peste asta, nu? Las`o.gasesteti pe altcnc cu care sa conversezi...si va fi bine:X

| ALeXsSaY a răspuns:

Am si eu o prietena la fel. asa mi-a zis. dar stiu ca a zis-o la nervi pentru ca nu poate sa nu ii pese. nu se poate abtine sa nu ma intrebe daca ma simt bine, daca sunt duparat si sa nu ma asculte sau ajute in anumite situatii. Sigur si prietena ta a zis-o la nervi, poate o prietena/un prieten a tradat-o sau a mintit-o si era suparata din cauza aceasta. Merita sa mai fi prietena cu ea pentru ca nu tot ce zici se simte. Adica poate zice ca nu ii pasa dar sa se comporte exact invers. Doar tu poti observa comportamentul, limbajul trupului cand ii zici ceva importanta despre tine. happy Daca nu ii pasa va fi plictisita, daca ii pasa te va sfatui si va fi atenta la ceea ce ii zici. happy e un fel de test, pentru ca ti-am zis, poate zice orice dar depinde de caracterul ei daca o lasa sa nu ii pesewinking

| Denisa76 a răspuns:

Multe fete au 300 de prietene dar din care 2 sunt adevarate.Incearca sa comunici sa socializezi si sigur iti vei gasi o prietena adevarata.Ai putem sa ai ca bff o colega de clasa pentru. ca te cunoste.Nu prea stiu exact ce sfat sa iti dau...dar daca ti-a spus asemenea lucruri inseamna ca nu iti este prietena adevarata.