| Maradona75 a întrebat:

Insistenta duce la rezultate pozitive?

7 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Nu neapărat.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Se zice că cel insistent, cel îndrăzneț, învinge, aproape mereu. Însă depinde când și pentru ce insiști. În multe cazuri, insistența e foarte enervantă, sâcâitoare, cicălitoare...
Urăsc cel mai tare să-mi solicite/ pretindă cineva, ceva, împotriva voinței mele, să-l văd insistând și agățându-se mereu de moftul lui, neținând cont de dorința mea.
În altă ordine de idei, când cineva insistă să își ducă la îndeplinire un lucru, un plan, și se ambiționează să-l finalizeze în timpul propus, atunci faptul că a insistat pentru realizarea lui, si nu s-a dat bătut, e lăudabil.

| DarkOrbitMoon a răspuns:

Depinde de la caz la caz.
Daca mergi pe strada si vezi un cersetor ca insista ca o fata de 14 ani sa-si dea bluza jos si sa-i arate tatele, nu cred ca duce in niciun caz la rezultate pozitive.

| SerenaSmiley a răspuns:

Depinde de imrejurari, persoane, evenimente

| Sephyroth a răspuns:

Dimpotriva, sunt unii oameni care nu te mai ajuta deloc daca insisti. Gen, daca il bati pe taica'tau la cap sa-ti cumpere nu stiu ce, e posibil sa iti cumpere, dar daca insisti aprost nu cred ca vei reusi ceva.

| sтяăiηυŁ a răspuns:

Depinde foarte mult de situaţie

| fluturasdecatifea a răspuns:

In principiu da DAR depinde de situatie