| Roxana_2583 a întrebat:

Intreb asta pentru ca sunt fel si fel de oameni care ar sta cu cineva doar ca are bani, dar demnitatea acelei persoane unde este? Ce ai prefera:un baiat/o fata cu bani dar sa te trateze ca pe ultima carpa, sau un baiat/o fata mai saraca dar sa te aprecizez, sa te accepte asa cum esti, sa fie langa tine la bine si la greu, sa te ibeasca, sa-ti transforme defectele in calitati, sa te vada cea mai frumoasa persoana din viata lui sau a a ei?

Răspuns Câştigător
| Alisa a răspuns:

Pai sunt in aceasta situatie. Eu cand am inceput sa ies cu prietenul meu nu m-a interesat situatia lui financiara, lucreaza in constructii, are un salariu decent, si tocmai ca parintii mei nu sunt de acord sa fiu cu el din cauza ca nu am niciun viitor alaturi de el.
Atunci cand iubesc nu ma intereseaza banii lui, deoarece banii se pot face impreuna, daca ne intelegem, ne iubim, si avem incredere unul in altul.
Numai bine!

4 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

L-as alege pe cel care mi-ar placea, alaturi de care as avea un viitor.Suntem adolescenti banii nu ar trebui sa conteze prea tare acum, o sa avem o viata intreaga timp sa ne facem griji pentru ei, acum e timpul sa traim fara nicio grija de eihappy

| Adya20 a răspuns:

Eu sunt de parere ca banii n-aduc fericirea, chiar daca avem nevoie de ei sa traim, cu toti banii din lume n-am putea fi fericiti! Am intalnit multe persoane care aveau impresia ca ei cu bani pot cumpara totul, chiar si iubirea. Mi s-a intamplat sa am un iubit de genul asta.si cand mi-a spus ca el poate avea tot ce-si doreste eu l-am intrebat:Chiar crezi ca poti cumpara iubirea cu bani? la care el mi-a raspunstongueot orice, daca am bani pot chiar si iubirea! atunci i-am spus indiferent cati bani are.pe mine nu ma poate cumpara, sunt un om si nu am pret! Iubirea mea chiar daca vrea n-o s-o poata cumpara, sufletul meu nu e de vanzare! Si din momentul ala m-a pierdut. dupa un timp a realizat ca a gresit dar era mult prea tarziu pentru el! Ii spusesem inainte de despartire ca intr-o zi o sa regrete cuvintele astea aruncate asa.negandite! si a ajuns la vorba mea. A fost o lectie de viata dar chiar si asa nu as prefera un baiat cu bani, nu banii lui ma fac fericita, prefer un baiat sarac care sa ma iubeasca cu adevarat asa cum sunt eu, fara sa ma schimbe, nu sunt perfecta dar nimeni nu este.Sunt si cazuri in care cei saraci ajung bogati si uita de unde au plecat de aceea eu mi-am facut o promisiune, niciodata indiferent cat de sus voi ajunge sa nu uit de vremurile in care n-aveam! Mi s-a intamplat sa nu am bani de painehappyde atunci apreciez altfel lucrurile

| Bia:X a răspuns:

Un baiat sarac care sa ma iubeasca mullt si sa ma aprecieze... bani vin dupa...happy

| madalynaaa a răspuns:

Un baiat/o fata mai saraca dar sa ma aprecizez, sa ma accepte asa cum sint, sa fie langa mine la bine si la greu, sa ma iubeasca, sa-mi transforme defectele in calitati, sa ma vada cea mai frumoasa persoana din viata lui