| Kitty a întrebat:

Intrebare pentru baieti: v-ar fi placut sa fiti fete? :d Si acum intrebare pentru fete:v-ar fi placut sa fiti baieti?

Răspuns Câştigător
| monyk a răspuns:

Buna, nu stiu. din moment ce nu am fost niciodata in postura de baiat nu pot sti ca e bine sau nu. dar sincer din cate observ e mai simplu sa fi baiat, nu ca mi-as dori sa fiu baiat dar de cele mai multe ori femeile sunt inferiorizate desi cica exista egalitate intre sexe nu e asa, pentru ca mereu femeia este mai data la o parte, in plus sa zicem ca di baietii au destule pe cap, dar femeia (fata)e mult mai greu si asta pentru ca ele trebuie sa indeplineasca mai multe functii, sa fie mama buna, sa fie gospodina buna, sa isi satisfaca barbatul, in plus femeile dau nastere asadar e foarte greu, apoi desi e un lucru care pare nesemnificant e si asta ceva pentru mine...adica femeia are si `povara`, adica menstruatia si e aiurea oarecum.Totusi desi e greu sa fi femeie, eu ma multumesc cu ceea ce sunt si nu as vrea sa fiu baiat, asta e, daca asa a fost sa fie, vad partea buna a faptului ca sunt femeie.happy

14 răspunsuri:
| OanaG a răspuns:

Nu.imi place sa fiu fata[femeie], chiar daca e greu in acelasi timp e cel mai frumos lucru din lumee love struck

| juniper a răspuns:

Nu, pentru ca mie imi place sa fiu fata, imi pot creste parul cat vreau, aratam intotdeauna bine, suntem mai flexibile.

| viatadecacatt a răspuns:

Vreau sa fiu baiat pentru ca viata baietilor este mai usoara, in sensul ca ei nu fac copii, nu trebuie sa se aranjeze atat ca sa arate bine(care arata bine arata si nearanjat), ar mai fi dar nu imi vin in minte acum

| Kitty explică:

Si daca doriti motivati raspunsul dat!happy

| Alice_6278 a răspuns:

Dintotdeauna mi-am dorit sa fiu baiat.si acum tooot vreau.

| Summer Memories a răspuns:

Ma bucur ca m-am nascut fata si n-as schimba asta.De ce?
Pentru ca.

1. Nu trebuie să te razi in fiecare dimineata.
2. Poti sa faci un copilas :X, pentru femeie inseamna mult
3. Poti sa te uiti in oglinda de 50 de ori fara sa auzi "ia uite-l si pe asta, e mai rau ca o fata"
4. Cand te imbraci intr-o cămaşă care aparţine iubitului, poţi fi extrem de seducătoare. Dar, cand il vezi pe el imbrăcat in haine de femeie, lucrurile se schimbă laughing
5. Se spune că femeile trăiesc mai mult decat bărbaţii.
6. La o intalnire amoroasă, unei femei nu i se reproşează faptul că a intarziat. Dar vai de bărbatul care indrăzneşte să-şi lase iubita să aştepte!
7. Un bărbat care se uită la filme deocheate este un obsedat, dar o femeie o face pentru a se distra laughing
8.Pentru ca nu o sa avem chelie cand o sa imbatranim laughing
9. Pentru ca putem sa ne aratam fricoase fara sa rada nimeni de noi
10. Cand o femeie doarme cu o prietenă, nu se spune despre ea că ar avea alte orientări sexuale.
11.Pentru ca datorita fardurilor putem arata in orice zi altfel tongue
12. Pentru ca o data pe luna avem o scuza sa nu participam la ora de sport laughing

Şi cu toate astea, nu poţi să nu-i iubeşti pe baieti. laughing

| LuS[z] a răspuns:

Intr-o vreme chiar ma gandeam ca ar si fost cool sa fi fost baiat dar acum m-am gandit mai bine si mi-am dat seama ca am mai multe avantaje ca fatawinking

| putzulica a răspuns:

Nu

| UrăscPăstârnacul a răspuns:

Nu mi-ar fi placut sa fiu baiat, pentru ca femeile reprezinta sexul frumos \:d/ Si apoi, baietii se prefac intotdeauna ca sunt dezinteresati de anumite lucruri rolling eyes

| kiwii a răspuns:

Sincer, cred ca as fi avut o viata mai fericita ca baiat...deci.

| Яùxsi a răspuns:

@annie. Sunt total de acord cu tine!batting eyelashes

| TeoIonela a răspuns:

Daca mi-ar fi placut sa fiu baiat...pai intrebarea asta am pus-o in oracolul meu cand eram ceva mai mica iar baietii, dinn lipsa de idei-sper eu-au spus:"As rupe boschetii!"laughingnu cred ca baietii de aici sunt de acord cu chestia astalaughingdar in fine, mie mi-ar place sa fiu baiat pentru o zi, de ce nu? m-as duce la fotbal cu prietenii, as injura cat m-ar tine guralaughingas ajunge seara tarziu acasa fara ca tata sa-mi tina morala, as bea o bere...multe altelelaughingCiao.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mi-ar fi placut sa fiu fata...si sa stau mult mai usor pe motocicleta. fara sa simt dureri in anumite zone cand trec prin noile gropi din capitala.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu nu mi-ar fi placut sa fiu baiat deoarece sunt bucuroasa ca m-am nasut fata. Fetele au mai multe calitati si in plus, ca baieti sunt atraşi de tipele îndrăzneţe, lipsite de prejudecăţi, sau le preferă pe cele cuminţi şi timide. Le plac fetele mai slabe sau mai plinuţe. Blonde, brunete sau roşcate. Asa ca fetelor sa fiti bucurase ca sunteti fete