| Alexul99 a întrebat:

Intrebare pentru cei ce dau de permis acum.
La fel e si la voi? adica te programeaza sa dai traseul dupa 3 luni dupa ce ai luat sala? sau doar la mine e asa? laughing
Din cate am inteles s-a scos si `ziua libera` la sala, acum trebuie sa mai astepti 2 luni si ca sa poti da sala... sincer mi se pare o tampenie, adica practic daca ai picat de 2 ori sala si traseul iti expira dosarul.
Intrebarea cea mare este : nu exista vreo metoda prin care as putea face sa obtin mai repede permisul? (cu spaga nu prea merge)
La voi cum este? cum procedati?
Multuemsc anticipat, dau funda celui ce ma lamureste.

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Asa e in toate marile orase... multi candidati, putini examinatori.

Singura ta sansa e sa iti faci mutatie intr-un orasel mic si sa incerci acolo

2 răspunsuri:
| anss23 a răspuns:

Din pacate nu exista nicio metoda pentru a te programa mai repede. Cand m-am programat la traseu vara trecuta am asteptat 3 luni. Unii erau programati si dupa 4, asta in Bucuresti. Fiind perioada verii am inteles ca era considerat chiar 'normal' sa dureze atat.

| larrii a răspuns:

Ei dureaza 3 luni... eu anul trecut mi-am luat permisul, am dat sala si in ziua respectiva m-a programat pentru traseu in maxim 2 saptamani. Depinde si in ce perioada vrei sa dai, vara e mai aglomerat de obicei ca toata lumea e in vacanta si na, toti vor permis. Ai putea incerca prin toamna sau iarna zic, daca nu te grabesti. Daca nu, poti da si acum si stabilesti data in care ai traseul cu doamna care te programeaza si o poti intreba daca se poate mai repede ca e o situatie mai urgenta (bagi si tu o minciuna ca ai nevoie sa dai cat mai repede ca pleci in alta tara sau ce stiu eu).