| AnonimA a întrebat:

Intrebare pentru fete :de ce va intereseaza neaparat bani? pana la urma sunt ai lui nu ai vostri pe mine nu ma intereseaza asta poate sa fie cat ar fi sarac daca mie mie drag:X:X:X:X

Răspuns Câştigător
| Hmmmm a răspuns:

De ce generalizezi?
cine a zis ca mie imi pas de bani? sunt unele lucruri care conteaza mut mai mut decat banii unui barbat.conteaza caracterul lui, personalitatea, comportamentul.conteaza sa te iubeasca, sa te respecte, sa fie sincer.banii nu fac nici un barbat sa fie mai bun sau mai rau decat este el ca persoana.
tu vorbesti despre o categorie de fete, eu le numesc pipite.sunt genul de fete care cauta relatii pentru ca nu sunt in stare sa se intretina si singure, sunt genul de fete care se folosesc de banii unui barbat si cand dau de unu cu mai multi bani il arunca pe cel de dinainte ca pe o carpa. vorbesti despre fetele tencuite, cu nasul pe sus, care au senzatia ca deminitatea se cumpara cu banii. tu vorbesti despre genul femeilor care nu cauta un barbat, ci un magar care sa le asculte. tu vorbesti despre fetitele tencuite care au iubiti cu 20 de ani mai mari si prefera o relatie superficiala in locul uneia stabile, normale.
chiar crezi ca toate suntem la fel? eu una nu sunt la fel.am 18 ani si ma intretin singura. poate pentru asta nu am cautat niciodata banii la un barbat, poate ca pentru asta nu am putut sa fiu cumparata de catre un barbat cu nu stiu ce cadouas sclipitor, poate pentru asta nu am un iubit cu 20 de ani mai mare ca mine. poate pentru asta pot sa zic ca sunt femeie si am deminitate.
si ca sa raspund la intreare: de ce vor acele pipite banii? pentru ca e foarte cool sa apara in fata gastii cu un tip matur, pentru ca e foarte cool sa iesi din nu stiu ce masina cand mergi la o petrecere sau la scoala, pentru ca e foarte cool sa ai numai haine de firma, pentru ca e foarte cool sa te poti lauda ca mereu primesti cadouri scumpe si cat mai sclipitoare.pretul pe care aceste fete il platesc este urias.acesti domni se folosesc de naivitatea si de tineretea si frumusetea lor. le folosesc pentru sex. din pacate ele isi dau seama prea tarziu de asta.

6 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Hai sa iti spun o chestie.Nu iti va raspunde nicio fata materialista la intrebarea asta care sa recunoasca ca intr-adevar vrea banii de la baieti.Si daca sunt se vor simti lezate si lovite in amorul propriu ca ele nu sunt sunt dom`ne curve de duzina sa profite de baieti
Banii lui nu ma intreseaza pe mine.Ne certam de fiecare data cand vine nota. Mi se pare lipsa de bun simt din partea mea sa profit de pe urma lui. N-are sens.Am tot ce vreau. Ce nevoie am de banii lui?oh go on

| ☆♥spery♥☆ a răspuns:

Cu toate că nu mă număr printre fetele care pun banii înaintea dragostei, pot să îți răspund! După cum ai observat, majoritatea fetelor se însoară cu bărbați care au bani. Îi atrag și îi prostesc pur și simplu! Iar din moment ce sunt căsătoriți, automat bărbatul trebuie să îi ofere femeii bani, mai ales că el trebuie să contribuie mai mult la bugetul familiei decât femeia! Și în acest fel femeile trăiesc în lux toată văața și au viitorul asigurat fără să depună vreun efort! Și asta se numește dragoste din interes!

| l0rre a răspuns:

Pe mine sincer nu ma intereseaza banii
au si eu rolul lor. da nu dau dragostea pe banihappy

| BellaRagazza007 a răspuns:

Bani sunt ai lui, dar ii folosim noi! (fetele) hello Romania! laughingtongue

| Ixchel a răspuns:

Cine a spus că mă interesează situaţia lui financiară?
Niciodată nu am dat importanţă acestui lucru şi nici nu o voi face.
Banii vin şi tot ei se duc.
Nu generaliza pentru că nu şti ce vorbeşti.

Edit: Btw şi tu eşti fată. Te interesează banii? Dacă da, nu ne pune pe toate în aceeaşi "oală".

| iulya_6394 a răspuns:

Sincer nici mie nu prea ma intereseaza banii... ma intereseaza mai mult felul lui de a fi sa am cu cine ma intelege... ca daca are bani si nu ai cu cine te intelege degeaba