| Dyingfetus a întrebat:

Intrebare pentru fete. In legatura cu menstruatia. Am probleme deoarece curge foarte mult. Ma patez mereu, iar noptile nu pot dormi de frica sa nu ma patez ingrozitor.
Aveti sfaturi?

4 răspunsuri:
| Djlsghtnquuw a răspuns:

Pai seara pune.ti un prosop inchis pe pat, si cumpara.ti absorbante lungi.nu am idee ce sa mai faci.

| bianca9422 a răspuns:

Suzii
si mie imi curgea foarte mult in primii 2 ani
am fost la ginecolog si mi-a spus ca e ceva normal
eu puneam noaptea sub mine o patura mai veche ca sa nu patez lenjeria si pune-ti intotdeauna tampon de noapte

ciclul o sa se regleze cu timpul, acum, dupa 6 ani de chinlaughing nu trebuie sa stau noaptea cu paturica sub mine

toate la timpul lor.

oricum, ca sa fie totul 100% in regula vorbeste cu mama ta, poate mergeti la doctor.

happy

| VadTot a răspuns:

Scuza ma ca ti raspund si cu oare care rautate dar tu nu ai parintii acasa? adica cu Mama ta nu te intelegi bine? Sa i spui iei problemele astea? eu cred ca ti faci prea multe griji S au probabil nu sti nici sa ti alegi absorbantul care ti se potriveste cel mai bine.iar despre faptul ca ti curge foarte mult.in primele zile s au daca ti a intirziat este normal sa ti curga foarte mult...ok/? off Scuza ma daca te am indispus s au te am facut sa te simti aiurea,, dar probleme de genul asta se discuta in particular cu cei apropiati nu vi aici sa ti spui ce te doare in legatura cu menstruatia ta.ok/? s au du-te la un ginecolog. poate ai vreo dereglare si de aceea iti curge foarte mult.ok?

| Adelinesmile a răspuns:

Du`te intai la doctorita de familia si spune`i ce se intampla daca iti este rusine de ginecolog. Nu mai sta asa ca prietena mea cea mai buna, tot la fel patea si de curand a aflat ca are chisturi. Deci mai bine mergi si vezi. Decat sa ai ceva si sa stai asa, mai bine sa nu ai nimic si totusi sa verifici.

Bafta!