| คиค a întrebat:

Intrebare pentru fete: Voi la varsta v-ati pensat pentru prima data? Intreb deoarece eu am 13 ani si jumatate, toate prietenele mele s-au pensat, si numai pe mine nu ma lasa mama sa ma pensez, fiindca zice ca daca ma pensez o data, trebuie sa ma pensez regulat, si nu este deloc placut. In plus m-a inebunit ca ea s-a pensat prima data la 18 ani, dar nu intelege ca nu mai sunt timpurile acelea...
Ce pot face sa o conving, fiindca am incercat cam toate metodele?

34 răspunsuri:
| Elena1234456 a răspuns:

Eu m-am pensat prima oara la 15 ani.Nu este o mare diferenta, spune-i ca vrei o schimbare si poate o convingi.Cu o discutie calma ajungi unde vrei tu.

| คиค explică:

Chear este necesar deoarece sunt foarte groase.

| LoveMusic a răspuns:

Eu am trecut de vârsta ta şi nu m-am pensat pentru că nu am nevoie. Sprâncenele mele sunt foarte ok. happy

| PurpleLadybug a răspuns:

Pe mine mama m'a lasat doar pana pe la 15 ani fara doua saptamanilaughing adica acum o luna. Dar eu nici nu am avut sprancenele prea "stufoase". Daca chiar vrei, du'te fara acordul ei, iar daca te intreaba, spune'i ca chiar nu iti placeau sprancenele tale. Dar totusi incearca sa oc onvingihappy
Take carepeace sign

| Bii26 a răspuns:

Fetele, de obicei se penseaza in clasa a VIII-a.Nu ai nevoie.Mai pot astepta.Nu conteaza ce fac celelalte fete!

| madycumada a răspuns:

Si eu am tot 13 ani si 7 luni si pe mine chiar mama m-a pensat. Spune-i ca vrei sa te pensezi pentru ca nu iti place cum arati asa nepensata. Spune-i ca vrei sa te schimbi putin.winking

| Carlaaa a răspuns:

Nu prea te lasa pentru ca odata ce te-ai pensat odata, trebuie sa continui sa faci chestia asta.
Poate nu te lasa pentru ca ea considera ca nu e nevoie inca.
Daca vrei sa te pensezi doar ca sa fii ca celelalte, gresesti. Daca i-ai spune ca pur si simplu nu iti place asa, adu-i niste argumente mai solide, mai impunatoare. Nu orice motiv pueril va convinge un parinte sa te lase sa faci ceva.
Cand vrei sa faci o schimbare, fa-o pentru ca vrei tu, nu pentru ca asa au facut si altii.

Multa bafta!

| bluepuff a răspuns:

Prima data m-am pensat la 12 ani. Nici macar nu i-am cerut parerea mamei. Ma pensa o fata care se pricepea la asta si mama a fost foarte incantata pentru ca imi statea bine. Deci ai putea sa incepi sa te pensezi si ce conteaza ca trebuie sa o faci regulat. O sa te obisnuiesti. Ca acum ca mai tarziu tot dracu ala e.

| Fuck Googăl. Ask me! a răspuns:

Eu am forma la sprancene ar trebui doar putin sa iau firele care cresc unde nu trebuie. Tu la 13, dar eu la 14 si cand ii zic ca vreau sa ma pensez stramba botu! angry Oricum cand o sa vreau o sa ma pensez fara sa stie ea. Pup.

| dulcik a răspuns:

Eu m-as fi dus sa ma pensez direct fara sa ii mai zic si gata nu ar fi avut ce sa mai faca odata ce m-am pensat, probabil se criza un pic da dupa ii trecea si eu eram multumita de ce bine imi sta.
Prima data m-am pensat la 14 ani desi nici atunci nu era nevoie

| PurpleAngel a răspuns:

Eu am 15 ani si nu m-am pensat pentru ca nu am nevoie.Daca ai nevoie neaparat sa te pensezi explica-i mamei tale si rog-o sa te ajute.happy.

| PurpleAngel a răspuns:

Eu am 15 ani si nu m-am pensat pentru ca nu am nevoie. Daca ai nevoie neaparat sa te pensezi explica-i mamei tale si rog-o sa te ajute.happy.

| raisa1993maria a răspuns:

Eu am 17 ani si inca nu m-am pensathappy

| AdaIoana18 a răspuns:

In aceeasi situatie sunt si eu aproape toate colegele mele s-au pensat, iar eu tot incerc sa ii spun mamei sa ma lase sa ma pensez iar ea imi spune ca doar cand voi fi la liceu si voi avea 15 16 ani ma voi putea pensa dar nu foarte tare.Eu nu mai stiu ce sa fac...

| imiplacemov a răspuns:

Eu am aproape 17 ani si am inceput sa ma pensez. nu stiu de ce pentru ca nu aveam nevoie si acum regret ca am facut. o
nu mai fi atat de fraiera sa vrei sa te pensezi pentru ca vai doamne au facut. o prietenele tale
frate ai 13 ani vezi. ti de scoala ta si ce mai faci tu numai fi asa complexata

| Fluturash cu aripi de inger a răspuns:

Prima data m-am pensat la 13 ani, la inceput am intrebat-o pe mama daca m-ar lasa si a spus ca ar fi bine sa mai astept, insa intr-o zi fara sa mai stau pe ganduri m-am pensat singura, iar dupa cateva zile mama si-a dat seama, nu a mai avut ce zice dar ma felicitat pentru ca ma pensasem foarte frumos. Acum depinde si de mama ta ce fel de persoana este, daca este un pic mai exigenta ar fi bine sa mai astepti putin insa daca nu ar trebui sa te pensezi fara sa mai asculti ce spune ea si sa-i explici apoi ca vremurile s-au schimbat.

| BYBY a răspuns:

Am 12 ani si m-am pensat.ma lasat mami.trebuie so convingi...winkingsucces

| GirlsJustWannaHaveFun a răspuns:

Eu am implinit in februarie 12 ani ...si ca tot venii vara si aveam timp de mine.
M-am dus la solar m-am epilat.D
ar totusi eu am mers sa ma penseze si sa ma epileze.
Strangeti maxim 10 lei si arata-i mamei tale ca deja ai strans si banii pentru pensat sigur te va lasa!
Bafta:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu cred ca trebuie sa asculti de mama ta deoarece este prea devreme

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uite sa iti spun eu ceva.Mama mea este profesoara si am intrebat'o daca ma lasa sa ma pensez.eu am14 ani deci sunt in clasa a 8'a Ea a spus ca ma lasa sa ma pensez cand voi fi la liceu deci peste un an. Ei bine eu o cun pe mama mea si ea nu ma cearta app niciodata asa ca m-am pensat singurawinkinga iesit super, iar mama m'a vazut si nu mi-a spus nimiclaughingnu are de ce sa iti fie teama ca doar nu o sa te batarolling on the floorasa ca penseaza'te singura sau du-te direct la cosmetica ca dupa ce o sa vada ca te'ai pensat o sa te certe putin cred, daca e mai exigenta dar dupa asta nu are ce sa iti mai faca.Asa a facut o fata de la mine din cls si nu a patit nimiclaughingAsa si eusmugNu e un lucru rauoh go on

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In locul tau mas duce sa ma pensez si eu st de o varsta cu tine si st pensta de la varsta de 12 ani

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Du-te si penseazate fara sa stie ea ca oricum dupa ce te vede nu are ce sa iti mai faca.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut cam la fel mi s-a intamplat si mie can m-am pensat prima data doar ca eu i-am spus mamei mel vreau sa fiu si eu ca celelalte fete si roag-o sa vina cutine sa te pensezi sa vada cum te face si ca esti bucuroasa de ceia ce ai facut si foarte responsabila si promite-i ca o sa le intreti mereu la locul lor si nu arata ca te doate oricum e unpic neplacut pana se obisnueste pielea ppapapa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu i-am zis dupa ce m-am pensat big grinbig grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In locul tau m-as fi dus si m-as fi pensat si nu ar avea ca sa imi faca eu asea am procedat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bune am 20 de ani si nu m-am pensat niciodata

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna.eu am 13 ani si 2 luni si m-am pensat de la 12 ani fara sa stie mama dar nu m-am pensat mult ca aveam deja forma si nu si-a dat seama

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am 11 ani si m-am pensat in vara si mama m-a lasat a zis ac e foarte bine si axc nu e ceva anorma.Asa ca eu zic sa iispui mamei tale ca trebuie sa te lase sa te pensezii

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cei ala

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da