| bTkESL a întrebat:

Intrebare pentru toata lumea : Ce este mai bine (mai sanatos) : Sa stai pe internet (jocuri, filme, mess) sau sa fumezi, sa bei si asa mai departe.
Eu unul cand sunt in casa pe net nu simt nevoia de tigara si asa m-am lasat o data (8 luni) si le-am reapucat iar dar acum iar ma las. Dar cat timp am fost lasat ieseam mai putin prin cluburi, pe afara.

2 răspunsuri:
| Ionut a răspuns:

Amandoua au grade apropiate de pericol pentru sanatate. Stii tu ca jocuri, filme si messenger te afecteaza indirect, pe cand celalalte direct. Cel mai bine ar fi sa incercam sa ne lasam de ambele obiceiuri fiindca nu sunt bune.

| DarkAl3x a răspuns:

Fumatul si bautul iti afecteaza sanatatea organelor iar calculatorul iti afecteaza sanatatea mintala doar daca este folosit in exces.
Deci as zice ca mai bine e sa stai pe calculator ca macar PC-ul nu iti scurteaza viata ca tigarile si bauturile