| DedeeAndreea a întrebat:

Iubitul meu sta prea mult cu prietenii lui. Sta non stop cu ei si nu ma bagă in seama. Am iesit cu iubitul si cu ei dar sunt cam prosti si il influneteaza foarte mult. Problema este ca am impresia ca prietenii lui nu ma suporta. El e atât de ok si ne înțelegem atât de bine dar pur si simplu prietenii lui nu sunt ca el. Adică nu stiu mi se par prosti si fac glume proaste pe seama mea iar prietenul meu nu are nicio treaba bineînțeles ca prietenii sunt pe locul 1 pentru el deși eu las orice si pe oricine pentru el. Ma iubește il iubesc. Dar nu i suport prietenii si as vrea sa stea mai mult cu mine : nu vreau sa l sufoc vreau sa l vad fericit. Dar atunci cand e cu prietenii lui e fericit e euforic. Si cu mine. Nu e asa. Ce pot face?

4 răspunsuri:
| UnBroken2016 a răspuns:

Pai care din doua? Ori il iubesti ori vrei sa stea dupa fundul tau toata ziua? Mai ceva ca un caine. ASta e problema ta, ca el e fericit cu ei. FOarte aiurea. Imi imaginez cat de bine se intelege cu tine. Ma intreb oare de ce mai s-a cu tine? Poate nu gaseste pe alta thinking

| Deaad a răspuns:

Lasa-l in pace.
Problema voastră a femeilor este ca vreti sa faceți din bărbați niste sclavi care stau tot timpul cu botul înfipt in curul vostru.
Nu ți-ai găsit câinele să-l pui in lesa, pleci si cauți altul.
Nu încerca sa il schimbi ca e penibil.

Si am auzit de nenumarate ori fraza asta cu vreau sa il vad fericit!(Dar el e fericit cu tovărășii lui numai nu cu mine).
Are cine sa ți-o traga?
Are.
Are cine sa te apere?
Poate are dacă nu e fătălău.
Are romantism si iubire de se pune cu capul la picioarele stăpânei?

Trezeste-te din basm.

| LoveMeBabyasdfg a răspuns:

Nu stiu cat de sănătoasă este relatia asta.Prietenul meu intotdeauna m-a ales pe mine in detrimentul prietenilor lui.E important sa nu il sufoci, dar sincer pare ca nu ii pasa daca nu spune nimic cand acestia fac glume pe seama ta.Eu iti sfătuiesc sa porti o discutie cu el si sa ii spui ce te deranjează, dar ai grija sa nu pari disperată sau sufocantă. Succes!

| Magic4Ever a răspuns:

Pai nu stiu daca ar trebui sa ii spui parerea ta, ar putea zice ca ai ceva cu prietenii lui.Incearca macar sa ii spui ca te deranjeaza glumele pe care acestia le fac pe seama ta si macar le va spune sa inceteze.
Incearca sa il inviti mai des la intalniri sau sa reusesti sa il prinzi inaintea prietenilor lui.Incearca sa il distragi de la ei dar subtil, sa nu isi dea seama nici unul din ei, pentru ca pare ca la cum sunt prietenii lui e posibil ca ei sa aiba curajul sa ii spuna ca ei cred ca vrei sa scapi de ei.Dar daca il iubesti si el te iubeste vei gasi o solutie.Te asigurwinking