| radu2002 a întrebat:

Joc LoL si vreau sa imi cumpar un campion dintre LUX MALPHITE NASUS HEIMER si NIDALEE dar chiar nu stiu pe cine sa iau! Va rog dati-mi un sfat si motivul pentru care ati ales acel campion. FUNDA! Va rog cat mai repede!

2 răspunsuri:
| nic3rr a răspuns:

De pinde de stilul tau de joc... daca iti place sa joci mai tanky si sa joci mai "chill" alegi nasus, daca nu il cumperi pe malph. Daca iti place mobilitatea, nidalee e cea mai buna alegere, iar daca vrei combo burst foarte mare, iei lux. Heimer mi se se pare un campion foarte slab, in teamf nu face foarte multe, singurul lucru bun la el e ca, in caz in care nu farmezi ok, te ajuta turetele cu farmul.

| MrsVamp a răspuns:

Malphite e un tank cu care eu nu m-am descrcat de fel. Mi se parea destul de greu de controlat, avand in vedere ca mie imi plac mai mult campionii cu viteza de miscare.
Nasus e destul de bun, dar din nou, nu are abilitate de miscare si ultimata mi se pare ca lasa de dorit.
Heimer e bun, se misca bine, abilitatile dau demage, are abilitate de inncetinire, face demage, e bun, cel putin din punctul meu de vedere.
Nidalee e un campion pe care personal nu l-am putut controla, din cauza ca nu avea ultimata, iar cu tinta acelei sulite nu nimeream niciodata, iar leul mi se parea ca e ucis imediat.
Lux e un mag bun, poate fi si support si independent si mi se pare ca ultimata e una dintre cele mai bune, are tina usoara, incetineste adversarii cu abilitatilile ei, imi place campionul.
Personal, daca ar fi sa aleg dintre astia, as alege Lux.