| anonim_4396 a întrebat:

Joi au venit asistentele de la scoala si neau controlat in cap sa nu avem paduchi si la mine s-a uitat mai mult decat la ceilalti cand am ajuns acasa m-am uitat in am vazut ca am paduchi! nu stiu de unde ii am. vineri m-am prefacut ca sunt bolnava ca sa nu ma duc la scoala ca poate veneau asistentele sa ne controleze iar si poate observau si imi spuneau si ma faceam de rusine! nu i-am spus lu` mama pentru ca nu am stiut cum sa-i spun...si acum e deja duminica.si maine sigur vor venii asistentele sa ne controlezecrying. ce sa fac? inchipuitiva cum ma vor trata colegii daca vor aflastraight face. nu pot sa ma dau cu gaz pentru ca nu am si nici nu pot sa ma duc la farmacie.cum sa o fac pe mama sa vada ca am paduchi? pentru ca nu stiu ce sa-i spun.va rog mult de tot ajutati-ma!crying.

6 răspunsuri:
| Mjdolhfi a răspuns:

Spune-i ca te mananca capul. Apoi se va duce mama ta la farmacie si va cere un sampon anumea.Nu-ti fa grijikiss. O sa treaca.Bafta!

| Alina_9354 a răspuns:

Trebuia sa-i spui mamei tale de la bun inceput! Daca nu ii spui ei cine vrei sa te ajute? Paduchii apar doar in parul celor care se spala foarte des(chiar in fiecare zi) si au un par foarte curat! Ei nu iubesc murdariawinking Deci nu e un motiv de rusine! Sunt foarte multe leacuri naturale dar si farmaceutice care te pot ajuta, sigur mama ta le stie pe cele naturalewinking Bafta!

| Fuck Googăl. Ask me! a răspuns:

Spune-i simplu ca te mananca capul. Mama ta te va intelege. Daca nu ea, atunci cine?
Spune-i mai repede inainte sa se agraveze!

| laura64 a răspuns:

Pai doar nu esti tu de vina pentru acest lucru. Spune-i neaparat mamei tale altfel risti sa transmiti acei paduchi si celor din familie si colegilor de clasa. Asta este, capul sus si fuga la mamica!

| SilviaStefan a răspuns:

Sora mea a venit de la scoala cu paduchi si mi-a dat si mie…ufff.

Eu si sora mea avem un un par tare frumos si lung si am cautat sa folosim un produs anti-paduchi si lindini natural, care sa nu ne arda parul sau sa ne provoace arsuri scalpului

Am gasit un gel natural impotriva paduchilor cu ulei 100% pur din arbore de ceai(tea tree oil) de la Thursday Plantation.

Chiar de la prima utilizare efectele s-au vazut. Eu si sora mea am fost tare multumite de gelul natural anti-paduchi, ne-au scapat complet de paduchi si ouale lor.

Pe langa faptul ca gelul ne-a scapat complet de paduchi si lindini…mi-a placut foarte mult ca a venit cu un pieptan special de paduchii din otel inoxidabil care ne-a ajutat.
Pup

| maniacmania a răspuns:

Pai spune-i ca te-au controlat la scoala si au spus ca ai paduchi