| PastilutaExti a întrebat:

Justin Bieber Nick Jonas...scuteste-ma aveti trupe de rock? ceva mai ...satanist?

Răspuns Câştigător
| AnaisC a răspuns:

Satanist...Doamnne mare ti-e gradina, da hai ca-ty dau:
Heaven & Hell
AC/DC
ADam Lambert
Linking Park
Tokio Hotel
Cinema Bizzare
Pardise Lost
30 Second to Mars
ZZ Top

Si da...iti inteleg frustrarea, j eu il urasc pe cap de mop Justin Bieber ala.

11 răspunsuri:
| darkeyes a răspuns:

Trupele rock de acum nu mai sunt ce erau si sunt mai mult pentru adolescenti.Mettallica de exemplu(sper ca asa se scrie)
Asculta AC/DC daca tot iti place rock`ul. Nu porcariile alea comerciale.
Bye:*

| Cromasston a răspuns:

Eu ascult 3 Days grace si Nightwish.

| lucianpasserby a răspuns:

Uite un rock satanist mai usurel, pentru inceput:
*Eowyn - Silent Screams (http://www.youtube.com/watch?v=UozAe4IiQ6c)
*Flyleaf - I'm So Sick (http://www.youtube.com/watch?v=iWIADZKU9dw)
*Arch Enemy - We Will Rise (http://www.youtube.com/watch?v=xxD4Ruf68bU)
*Bloodlined Calligraphy - Last Goodbye (http://www.youtube.com/watch?v=WbE5Pl-JLbs)
*Trail of Tears - When Silence Cries (http://www.youtube.com/watch?v=3AkzJdG3KcA)
Îţi ajung astea deocamdată:)) spune dacă mai vrei şi îţi mai dau.

| RwoarrxKandii a răspuns:

3 days grace :X

| imthefkinguseroftpu a răspuns:

110 chiar imi pare rau ca ai primit fundita
AC/DC - vechi ce vezi satanist? highwell to hell? wtf man e un simplu titlu

Adam Lambert - un simplu metrosexual gen Bill Kaulitz

Linkin Park - mare grija ce zici ii ascult din 2005, si nu am auzit o singura melodie care sa zica ceva Anti-Crist sau pentru slavirea satanei etc. +++ Melodia The Catalyst are versuri God bless us everyone : Doamne binecuvanteaza-ne pe toti vezi tu ceva satanist in asta?

Tokio Hotel - nu-i numiti satanisti doar pentru ca sunt vezi Doamne "EMO" ceva satanist in el? Dumnezeu ti-a dat viata faci ce vrei cu ea chiar daca cel mai mare pacat este sinuciderea

30 seconds to mars - ceva gen TH ce vezi frate la niste tipi machiati si cu parul' putin mai lung sataniststraight face?

Sa vedem, daca ai cerut ceva satanist pai.

Dark Funeral - iti recomand 110% satanisti!

Slayer - sa zicem au niste solouri grozave:Xbig grin

Marilyn Manson - 100% sigur, are si o poza cu cel care a facut biserica si biblia satanista

ok deci sa v-a mai spun geva :
Nightwish NU este satanist
Three Days Grace NU este satanist
Disturbed NU este satanist
OZZY NU ESTE SATANIST - a si afirmat ca este un simplu catolic
Rammstein NU este satanist
Metallica [asa se scrie] NU este satanist
Slipknot NU este satanist

si va rog foarte mult, daca mai spune cineva ceva de Linkin Park cum ca ar fi "rock satanist" iese urat, GOD! LINKIN PARK SUNT CHRISTIAN ROCK GEN SKILLET!

btw nici Bullet For My Valentine NU's satanisti daca a scris cineva pe aici

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Slipknot.marilyn manson. dimmu borgir.satanochio

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

AHAHHAHAHA nu există rock satanist, măi copii, există doar oameni încuiaţi. Aşa numitul rock satanist este considerat : black metalul, pagan metalul, death metalul şi thrash metalul ( cu trupe ca Slayer sau Venom ) DAR NICIUNUL NU ESTE SATANIST. Toate versurile sunt pură ficţiune... Dacă vrei trupe cu astfel de versuri încearcă : Slayer, Venom, Onslaught, Bathory, Six Feet Under şi Black Sabbath mai pot fi consideraţi având un sound mai întunecat, dar este heavy metal.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Szron, NrK1, Gorgoroth, Nargaroth, Immortal, Nokturnal Mortum, Darkthule, Venom, Mayhem, Burzum, Emperor, Carpathian Forest, Sun Of The Sleepless, Secrets Of The Moon, Black Funeral, Amesoeurs, Helrunar, Nocturnal Depression, Behemoth, Marduk, Trollech, Satyricon, DarkThore, Burzum, Bathory, Marilyn Manson, Rammstein, Mudvaine, Satan's Night Out, Lordi, Disturbed, Slipknot, Dark Funeral, Children of Bodom etc.

uite asta rock satanisthwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deicide

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hahaha! darkeyes ala e genial! Vine cu comentarii de genul "Trupele rock de acum nu mai sunt ce erau si sunt mai mult pentru adolescenti" insa nici macar nu stie cum se scrie Metallica. Ma urma sa spuna si ca e rocker adevarat si ar fi fost cireasa de pe tort. laughing

| anutza1 a răspuns:

Nime nu tia scris Rammstein