| 女時日水한국어 a întrebat:

Key Hey! Care e diferenta intre unghii cu gel si unghii cu acryl?

2 răspunsuri:
| ukissme a răspuns:

Pai...nu prea stiu sa iti explic dar eu am avut unghiile in acryl si nu mi-au placut si erau prea groase... iar cele in gel au un aspect ai frumos

| ukissme a răspuns:

Pai diferenta intre gel si acril este data de duritatea acrilului si faptul ca il poti dizolva in acetona pura (95% acetona) pe cand gelul numai prin pilire, iar acrilul se intareste la aer pe cand gelul nu, doar cu ajutorul unei lampi UV iar cele in gel au un aspect mai frumos decat cele in acryl.