| dulshe a întrebat:

Knd se pune semnul intrebarii in italia?(?)

9 răspunsuri:
mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Cred ca la sfarsitul intrebari.Nu?

cami
| cami a răspuns:

ăăăăă?

cami
| cami a răspuns:

Poate vrei sa spui "unde?"

mlm
| mlm a răspuns:

Si in Italiana la fel ca si in Romana se folosesc semnele de punctuatie, nu este nici o deosebire, numai in cazul traducerilor este divers in rest semnele de punctuatie se folosesc ca si la noi.

| dulshe explică:

Adica ma refeream cum pun semnul intrebarii italienii, adica de exemplu in romana se pune cand facem o intrebare

| Wtf9000 a răspuns:

? La inceputul propozitiei.

| anida a răspuns:

Adica?

| anida a răspuns:

Adica? nu prea inteleg ce vrei sa zici?

| anida a răspuns:

Pai si la italieni tot cand pui o intrebare doar nu poti sa pui semnul intrebari cand excalmi ceva!