| TheBestTPU a întrebat:

La BAC, atunci cand vreau sa scriu titlul operei la eseu, cum trebuie sa il scriu? Intre ghilimele sau subliniat?

4 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

Între ghilimele.

| lovecats123 a răspuns:

Intre ghilimele

| Superdumnezeuomniscient a răspuns:

Daca te referi in interiorul textului pui intre ghilimele, daca te referi la faptul ca vrei sa pui un titlu gen Ultima noapte... -eseu argumentativ-, este de preferabil sa nu il pui deloc gen scrii subiectul III si incepi direct comentariul

| Bluestar14 a răspuns:

Sa nu scrii subliniat pentru ca se considera semn pune-l intre ghilimele happy