| Morena_2355 a întrebat:

La cati ani esti adolescent?

12 răspunsuri:
| fluturas a răspuns:

14-18 ani

| OanaG a răspuns:

De la 15 ani happy... poti fi si mai devreme.

| kiss1 a răspuns:

Din cite cunosk eu, la 12. dar de fapt fiecare este adolescent in conformitate cu ritmul de dezvoltare atit fizica cit si psihica, deci putem spune ca virsta de adolescenta poate varia.
O zi buna in continuare Morena.

| fame a răspuns:

La fete la 14 ani si la baieti la 16 tongue
hope i helpwinking
byeez happy

| 2696 a răspuns:

Se spune ca de la 14 ani incolo dar adolescent poti fi si mai devreme si mai tarziu pentru ca fiecare se maturizeaza la o varsta proprie

Răspuns utilizator avertizat
| babyblu3 a răspuns:

Eu stiam ca de la 12 la 18 estia adolescent iar de la 18 incolo majorwinking

| IrishCream a răspuns:

Pai pe la 13 ani! Fii atenta : thirTEEN, fourTEEN, etc! TEEN = adolescenta happy

| denysa_9900 a răspuns:

Iti spun cu siguranta ca de la 13 ani incepe adolescenta... dar nu si viata sexuala aceasta se incepe la 14 ani! fundita plizzzlove struck

| George_5905 a răspuns:

Adolescenta. Daca vrem s-o definim strict din punct de vedere stiintific, atunci putem sa spunem ca adolescenta este o perioada in dezvoltarea organismului uman, care urmeaza pubertatii si precede starea de adult.Este cuprinsa, in general, intre 14 si 18 ani, avand multiple aspecte particulare de la individ la individ.Se caracterizeaza prin dezvoltarea fizica si neuropsihica pronuntata, explicabila prin faptul ca sistemul neurovegetativ si cel endocrin ajung in faza lor finala de dezvoltare.

| Selyylove a răspuns:

La 13 ani.

| Selyylove a răspuns:

La vreo 13 ani.